Renginiai

2015 - 2016 m.m.
2016-03-01     Šimtadienis

Trečiokai įdėjo daug pastangų, kad šimtadienis taptų viena įsimintiniausių akimirkų abiturientams.

Per šimtadienį  gimnazijos abiturientai, mokytojai, dešimtokai rinkosi į TV3G studiją. Šventė nuo pat pradžių spinduliavo puikia nuotaika, aidėjo juokas ir plojimai. TV3G režisierė Gabija, prodiuserė Gabrielė, garso operatorius Rokas, būrys padėjėjų, laidų vedėjai pasistengė, kad šventės pradžia užimtų kvapą, priblokštų ir neleistų atsikvėpti iki pabaigos.

Renginys prasidėjo nuo gimnazijos direktoriaus Algirdo Šiušo kalbos.

Gimnazijos vienuoliktokai, puikiai parodijavo daugybę televizijos laidų. Buvo čia žinios, kriminalai, orų prognozės ir teminės laidos: „Tūkstantmečio vaikai“, „Chorų karai“, „Klausimėlis“, „Pašok su manimi“, „Farai“, „Valanda su Gabija“ ir kitos TV3G laidos.

Laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrėjai tikrino abiturientų žinias, o klausimus abiturientams uždavinėjo mokytojai .  Laidos „Chorų karai“ kūrėjai iš abiturientų tikėjosi skambių dainų – buvo nelengva iš karto improvizuoti, tačiau tiek abiturientų, tiek mokytojų chorai pasirodė labai gerai ir buvo įvertinti aukščiausiais balais. Laidoje „Valanda su Gabija“ buvo kalbama apie ketvirtokų psichologines problemas. Laidos vedėjai Gabijai į pagalbą su patarimais atskubėjo „psichologas“ Erikas. Su orų prognozėmis supažindino Žilvis iš šulės.

Ketvirtokai sulaukė daug staigmenų. Visi buvo patenkinti ir laimingi, nes organizatoriai paruošė nuostabią šventę. Abiturientai ir kiti šventės dalyviai dėkojo jiems, kad ši šventė buvo tokia įdomi. Šį kartą nebuvo nė vieno nusivylusio.

 

IIIG klasės auklėtoja Virginija Vaitkuvienė

2016-03-01   Lietuvių kalbos dienų atgarsiai

Vasario 21-ąją minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena, nes kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą kaip vieną iš tautos ypatybių. Todėl vasario 22-26 dienomis Vandžiogalos gimanzijoje vyko lietuvių kalbos dienų renginiai.

Pirmadienį (02-22)– akcija „ Nosinės vns G. ir dgs K.“. Mokiniai taisė draugų sąsiuvinius ir džiaugėsi, kad paskutinių pamokų užrašuose klaidelių liko vis mažiau.

Antradienį (02-23)– akcija „ Kablelis prieš ... k“. Jos metu buvo tikrinami sąsiuviniai ir taisomos skyrybos klaidos.

Trečiadienį (02-24)  - 5-8 klasių viktorina „ Gerbkime kalbą“. Mokiniai turėjo atlikti 11 užduočių: sudėlioti žodžius iš pabirusių raidžių, aiškintis, kas nameliuose gyvena,  parinkti tinkamą žodį, išsiaiškinti, kodėl neaiškios žinutės, padėti autoriams surasti pasiklydusius kūrinius, parašyti iš vienos raidės sakinius ir kt.  Viktorinos nugalėtoja tapo 6 klasė.

Ketvirtadienį (02-25)  mokytojus ir mokinius  džiugino lankstinukas „ Kalbos kultūros sandėliukas“, kuriame buvo džiaugiamasi turtinga lietuvių kalba, aiškinamos kalbos kultūros klaidos, pateiktos  internetinių svetainių adresai, kuriuose galima rasti įvairiausių patarimų.

Penktadienį (02-26) - Protų mūšyje varžėsi  I g  (9) - IV g (12)  klasių mokiniai. I ture ,,Kas greičiau?“ mokiniai dėliojo žodžių grandinėles, rašė kuo ilgesnį sakinį iš vienskiemenių žodžių. Pakankamai gerai sekėsi visiems. ,,Protingųjų klausimų“ ture jau užvirė įnirtinga kova tarp II g. ir III g. klasių komandų. Kokia žodžių atsiradimo istorija? Koks autorius taip gražiai kalbėjo apie lietuvių kalbą?  ,,Paveikslėlių klausimai“ III ture skatino atpažinti mitologines  būtybes . Komandos po kiekvieno turo prarasdavo po vieną narį. IV ture liko Monika Davydova, Monika  Brazauskaitė, Gabrielė Klimavičiūtė,  Miglė Čekanavičiūtė.  Protų mūšio nugalėtoja tapo – Monika Brazauskaitė. Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname.

2016-02-26   Žinių tiltas „Vandžiogala - Domeikava“ 

2016 m. vasario 19 dieną Vandžiogalos gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs renginys - ,,Žinių tiltas: Vandžiogala – Domeikava“, kurį organizavo Vandžiogalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Virginija Vaitkuvienė, biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė Zita Beinorienė ir Domeikavos gimnazijos fizikos mokytojas metodininkas Virginijus Karmonas. Projekto tema - inovatyvios technologijos.

Vandžiogalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Virginija Vaitkuvienė skaitė pranešimą „Robotai“ ir mokinius susipažindino su robotų atsiradimo istorija, robotų pritaikymu, ateities perspektyvomis. Domeikavos gimnazijos fizikos mokytojas metodininkas Virginijus Karmonas pranešime „Robotika. Robotų programavimas“ moksleiviams pristatė pagrindines robotikos, robotų programavimo taisykles, į susitikimą atsivežė LEGO Education konstruktorių rinkinius. Mokiniai turėjo puikią galimybę konstruoti robotus, juos programuoti, valdyti. LEGO robotai padėjo mokinams patobulinti fizikos, informacinių technologijų žinias, įgyti pradinių programavimo įgūdžių. LEGO robotai paliko didelį įspūdį. Tai buvo pirmas žingsnis į robotų pasaulį.

Dirbdami kartu mokiniai išmoko pasitikėti vieni kitais, suprato kiek dar daug galimybių ateityje atsivers, panaudojant robotus. LEGO mokymosi sistema galime paversti kūrybiškumą apčiuopiamu, suprantamu mums ir aplinkiniams. Tokie užsiėmimai pažadina mokinių kūrybiškumą, skatina techninę dalyvių fantaziją, ugdo pažintines galias.

Virginija Vaitkuvienė,
Vandžiogalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė

2015-09-26   Tyrėjų naktis

Rugsėjo 25 d. – įdomi diena. Kauno technologijos universitetas jau keletą metų iš eilės organizuoja renginį „Tyrėjų naktis“. Mūsų mokyklos II-IVg.kl. mokiniai vyko į šį renginį kartu su gamtos mokslų mokytojomis Virginija Vaitkuviene ir Zita Beinoriene. Šis renginys suteikia galimybę mokiniams pasivaikščioti po universitetą, daug pamatyti ir sužinoti, praplėsti savo akiratį, galbūt išsirinkti būsimą savo profesiją. Šiais metais mokiniai pamatė labai daug: žiūrėjo įvairius eksperimentus lauke, ėjo į  robotikos laboratorijas ir nagrinėjo robotų veikimo principą. Užklydę į dizaino dirbtuves, pasisiuvo sau trikotažinius šalikėlius. Lėkdami į ultragarso paskaitą, buvo pakviesti užeiti į polimerų laboratoriją, kurioje  turėjo galimybę susipažinti su įvairiais prietaisais, jų veikimo būdu. Taip pat sužinojo apie „atminties“ polimerus, su kuriais atliko eksperimentą. Ultragarso paskaitoje gimnazistai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri bus reikalinga fizikos pamokose. Diena universitete praėjo šauniai.

 

 • DSC_0609
 • DSC_0610
 • DSC_0611
 • DSC_0612
 • DSC_0613
 • DSC_0614
 • DSC_0615
 • DSC_0616
 • DSC_0617
 • DSC_0618
 • DSC_0619
 • DSC_0620
 • DSC_0621
 • DSC_0622
 
 
2014 - 2015 m.m.
2015-04-08     Netradicinę dieną - netradicinis renginys

„Niekada nekliudykite vaikui. Tegul prigimtis eina savu keliu. Jūs esate tam, kad palaikytumėte, ką prigimtis beatskleistų. Jūs neturite jos kažkur kreipti. Jums tereikia jai padėti.“

Tokie Indijos dvasinio  mokytojo Osho žodžiai lydėjo   Vandžiogalos gimnazijoje balandžio 1-ąją vykusios  logopedų- specialiųjų pedagogų metodinės dienos „Gaminame netradicines mokymo priemones“ dalyvius.   Specialiųjų poreikių  vaikai mokykloje- ypatinga ugdytinių grupė. Jiems visą laiką reikalingas dėmesys, pagalba, naujovės, kad nuolatinis darbas netaptų rutina. Tokiu požiūriu vadovaujantis ir buvo organizuotas šis renginys, į kurį atvyko gausus būrys Kauno rajono pedagoginės psichologinės tarnybos specialistų, Kauno rajono logopedų, specialiųjų pedagogų, mokytojų iš pagrindinių mokyklų, gimnazijų, darželių.  

Renginyje netrūko staigmenų ir netradicinių idėjų. Pirmiausia dalyviai klausėsi Lapių pagrindinės mokyklos specialiosios pedagogės L. Baltrušaitytės pranešimo „Humanistinės pedagogikos pagrindai ugdymo procese“. Pranešėja plačiai supažindino su Maskvos pedagoginio universiteto profesoriaus, pedagogo, psichologijos mokslų daktaro, humanistinės pedagogikos puoselėtojo Š.A. Amonašvilio idėjomis, pakvietė kitaip, humanistinės pedagogikos požiūriu,  pažvelgti į tradicines sąvokas: pedagogas, mokykla, mokytojas.

Vėliau darbas vyko trijose darbo grupėse: „Bitučių“, „Širdelių“ ir „Drugelių“ klasėse. Kiekvienoje grupėje buvo pateikiama skirtinga metodinių priemonių gamybos idėja.  Vėlimo iš vilnos paslapčių mokė gimnazijos socialinė pedagogė Irena Aleksandravičiūtė.  Nuostabius popieriaus lankstinius origamio technika demonstravo matematikos mokytoja Gitana Sadauskienė.  Dirbinių iš druskos tešlos paslaptis atskleidė logopedė Egidija Briedienė. Susipažinus su technika ir siūlomomis idėjomis, kiekvienas  gavo galimybę ieškoti naujų tos idėjos pritaikymo būdų darbe su specialiųjų poreikių vaikais.

 “Idėjos  sklando kažkur ore. Reikia jas laiku pagauti ir pritaikyti, nes kitaip pritaikys kas nors kitas. Nenumokime ranka į idėjas. Jos padeda mums įdomiai ir naudingai gyventi. Nebijokime tuo dalintis su kitais,  “- tokius žodžius  ne kartą šio renginio metu kartojo organizatoriai, linkėdami renginio dalyviams kūrybinių minčių, drąsos ir optimizmo.

 Audronė Bajarūnienė, Vandžiogalos gimnazijos direkt. pav. ugdymui, vyresn.  spec. pedagogė,

Egidija Briedienė, Vandžiogalos gimnazijos logopedė metodininkė 

 

 • DSCN8992
 • DSCN8994
 • DSCN8995
 • DSCN9021
 • DSCN9022
 • DSCN9050
 • DSCN9053
 • DSCN9061
 • DSCN9073
 • DSCN9077
 • DSCN9101
 • DSCN9114
 • DSCN9170
 • DSCN9184

 2015-03-05     Kaziuko turgus

Kovo 4 dieną gimnazijoje šurmuliavo tradicinė šventė „Kaziukas 2015“, skirta etnografinių regionų metams. Gražiu pavasario pasveikinimu ją pradėjo pradinių klasių mokiniai (vadovė A. Pauželienė). Susirinkusieji klausėsi dainų, pasakojimų, kuriuos padovanojo Babtų kultūros centro Vandžiogalos folklorinis ansamblis „ Griežlė“ (vadovas A. Morkūnas). Gausiais plojimais buvo palydėtos gimnazijos popchoro dainos (mokyt. T. Beržinskienė) ir tautinių šokių kolektyvo „ Verpetukas“ šokiai (vadovas E. Šnipaitis). Mokiniai pristatė 4 etnografinius regionus, apibūdindami jų tautinius kostiumus, padainuodami to regiono dainą, pavaišindami visus susirinkusius išskirtiniais valgiais. Tarp pasirodymų vyko varžytuvės:  puodynės daužymas, šokis su krepšiu, grybavimas. Visi stengėsi kuo gražiau prisiūti medinę sagą, kuo greičiau pernešti kiaušinius į kraičio skrynias.

II aukšto foje vyko pradinių klasių mokinių darbelių paroda, kurioje galėjai pamatyti gėles, traktorių, vežantį šieną, inkilus ir bundančius vabaliukus. Šventę, kurią gimnazijos mokiniams padovanojo menų ir technologijų mokytojai, vainikavo dovanos (riestės, riestainiai, medus) ir nuostabi grikių košė.

 Akimirkos iš šventės 

2015-02-24     Projektas „Mokinys - mokiniui“

Vasario 20 dieną gimnazijoje vyko rajoninis gamtos ir tiksliųjų mokslų projektas su Domeikavos gimnazija „Mokinys - mokiniui“. Pirmoje renginio dalyje gimnazistų komandos varžėsi „Protų mūšyje“. Mokiniai parodė žinias iš mokomųjų dalykų ir bendro išsilavinimo. Smagiausia buvo antroji dalis. Tai įdomieji bandymai. Vaikinai ir merginos demonstravo kaip galima nesudėtingomis priemonėmis patvirtinti aplinkoje vykstančius fizikinius bei cheminius dėsnius ir reiškinius. Mokiniams pasiruošti bandymams padėjo Vandžiogalos gimnazijos mokytojos metodininkės Zita Beinorienė ir Virginija Vaitkuvienė. Domeikavos gimnazijos fizikos mokytojas metodininkas Virginijus Karmonas. Mokiniai pasimokė vieni iš kitų išradingumo, mielai dalyvavo bandymuose, kai kuriuos bandė pakartoti patys.

Akimirkos iš šventės 

2015-01-14     Netradicinė pamoka

Aš jau nepakeliu minčių apie tave!
Kaip obelis, apsunkusi nuo vaisių,
Užlaužiu tragiškai nusvirusias rankas,
O tu sakai - stovėk, kaip stovi laisvė! (Just. Marcinkevičius)

Sausio 13 d. Vandžiogalos miestelyje prie Nepriklausomybės paminklo II g klasės mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Mokiniai įdėmiai klausėsi Vandžiogalos laisvalaikio centro organizatorės G. Mickūnienės ir Vandžiogalos seniūno V. Šniaukos atsiminimų apie tų dienų išgyvenimus, Nepriklausomybės iškovojimo sunkumus. Kas mes būtume be Sausio 13-sios? Kiekvienas moksleivis klausė savęs ir patys kalbėjo apie tai, kuo svarbi kiekvienam iš jų ši diena. Juk laisvė - didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė ir tikrasis žmogaus, visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti jos – netekti galimybės augti ir tobulėti. Pamoką vainikavo bendruomenės ir moksleivių  daina „Laisvė“ (eil. Just. Marcinkevičiaus).

 

2014-12-20     Kalėdų Eglutė

Gruodžio 19 dieną gimnazijoje  vyko Kalėdų eglutė.  5– 7 klasių mokiniai vaidino pasakas, dalyvavo protų mūšyje „Kalėdų belaukiant“, žaidė žaidimus. Vyresnieji gimnazistai parodė vaidinimus- interpretacijas pagal lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“. Žiūrovai, tėveliai  ir mokytojai  stebėjosi  mokinių vaidyba, šokiais, vaidinimų sąsajomis su dabarties aktualijomis.  Plojimais pasitiko  Kalėdų Senelį su palyda, kurie sveikino su šventėmis, kvietė pajusti šilumą, gėrį bei išdalino saldžias dovanėles. Po šventės visi skirstėsi pakilios nuotaikos ir dar ilgai dalijosi puikiais įspūdžiais. Tą pačią dieną priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pedagogė V.Pacevičienė sukvietė visus tėvelius ir svečius į šventinę popietę. Patys mažiausi gimnazijos vaikučiai deklamavo eilėraštukus, dainavo, šoko snaigių valsą. Vaikų meniniai gebėjimai džiugino tėvelius. Vaikučiai  sulaukė Kalėdų senelio su dideliu maišu dovanų. Mažyliai džiaugėsi Kalėdų senelio dovanėlėmis ir žaidė su juo. Linksmai praleistas laikas su seneliu ir dovanėlėmis suteikė visiems daug smagių akimirkų ir šypsenų

Akimirkos iš šventės 

2014-12-05    Advento pradžios renginys „Laukiam stebuklo“. 

Pagaliau niūrus lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Mėnesiui, kai laukiama pabąlančios žemės. Tačiau gruodis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir sielą. Mat tai – Advento mėnuo. 

Plačiau

 2014-11-21    Susitikimas su „Misija Sibiras 2014“ dalyviu

 Lapkričio 20 d. II-IVg kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje- susitikime su „ Misijos Sibiras 2014“ dalyviu Tadu Žirguliu, kuris pasidalino įspūdžiais iš ekspedicijos, pasakojimą papildė vaizdo medžiaga.  „Labai džiaugiuosi, kad pagaliau atėjo ta vasara, kada ir aš prisijungsiu prie ekspedicijos komandos. Viena iš priežasčių, kuri mane veda tremtinių keliais, yra ta, kad mano močiutės šeima buvo ištremta į Krasnojarsko kraštą. Dar vaikystėje girdėjau daug istorijų iš močiutės ir dėdės apie trėmimus, apie tai kaip vieną dieną atvyko kariai į jų namus ir likimas nubloškė į svetimą kraštą... Girdėjęs šias istorijas ir matęs didelį močiutės skausmą negaliu būti abejingas. Šia misija aš atliksiu pareigą ne tik valstybei, bet ir savo šeimai...“- aiškino Tadas apie savo apsisprendimą dalyvauti misijoje. Iš dalyvio pasakojimų paaiškėjo, kad Labdaros ir paramos fondas „Jauniems" rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras". Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.
Klausydami paskaitos mokiniai papildė istorijos, geografijos, etikos žinias, turėjo galimybę palyginti Krasnojarsko krašto žmonių gyvenimą ir  mentaliteto skirtumus. 

Inga IV g.kl.

 2014-11-18    Išvyka į Druskininkus

Lapkričio mėnuo mums, Vandžiogalos gimnazijos III g klasės mokiniams, buvo stebuklingas. Kai sužinojome apie  radijo „ Tau“ skelbtą akciją „ Originaliai pasveikink savo geriausią Mokytoją“, pasveikinome savo auklėtoją. Projekto globėjas Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas atvyko į gimnaziją ir mums, užėmusiems pirmą vietą, padovanojo ekskursiją į Druskininkų vandens parką. Lapkričio 15 dienos rytą išvykome atsipalaiduoti ir pailsėti. Vandens parke mus sužavėjo vandens erdvės. Berniukams ypač patiko  ekstremalus nusileidimo kalnelis, nes jie nebijo nesvarumo būsenos ir ekstremalių situacijų. Juos sužavėjo didelis greitis, emocijų antplūdis ir gaivi vandens banga. Drąsuoliai nepabūgo ir nusileidimo kalnelio Bermudai, kuris yra pats ilgiausias nusileidimo kalnelis Druskininkų vandens parke. Mergaitės žavėjosi milžinišku Druskininkų vandens parko baseinu, kuriame plaukiojant pro didžiulius langus buvo galima matyti Nemuno pakrantę. Visi mokiniai lipo į šalia didžiojo baseino stūksančią dirbtinę kalvą, po kuria šniokštė vandens kaskados ir didžiulis vandens krioklys. Po ekstremalių įspūdžių ilsėjomės sūkurinėse voniose ar tiesiog gulėjome  poilsio erdvėje. Tyliai skambanti muzika, maloni aplinka, burbuliuojančios vandens kolonos leido mums ramiai paskaityti žurnalus, laikraščius. Po nuostabiai praleistų valandų šiame vandens parke, grožėjomės puikia Druskininkų panorama. Ypač sužavėjo šokantis fontanas miesto centre. Didžiausią įspūdį paliko Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Į namus grįžome laimingi, pailsėję, kupini jėgų. Tariame nuoširdų ačiū Kauno rajono merui V. Makūnui, A. Makūnienės labdaros ir paramos fondui už tokią puikią kelionę ir nepakartojamus įspūdžius.

                                                                               Julija Baranauskaitė IIIg kl.

2014-11-14    Smuiko ir gitaros virtuozai

Lapkričio 11d. ir mažuosius ir vyresniuosius moksleivius nustebino gyvo garso koncertas. Į gimnaziją atvyko profesionalus smuikininkas, dirigentas, dėstytojas, buvęs Kauno kamerinio orkestro steigėjas ir buvęs Seimo narys Gediminas Dalinkevičius (smuikas) kartu su talentingu gitaristu, Vilniaus muzikos ir teatro akademijos studentu Simonu Bušma (gitara). Dviejų koncertų (pradinių ir vyresniųjų klasių) metu šie genialūs muzikantai atliko Niccolo Paganini sonatas, pateikė įdomių faktų iš muzikos istorijos, kalbėjo apie gyvenimo prasmę, svajones ir tikslus. Mokiniams labai patiko valsas, kurį gitara atliko Simonas Bušma. Sužavėjo ir G. Dalinkevičiaus erudicija, mažoji paskaita etikos ir kultūros tema. Net nutilus muzikos garsams dar ilgai širdyse skambėjo smuiko ir gitaros harmonija, kuri buvo užvaldžiusi visą auditoriją. 

Aistė IV g kl.

2014-11-13    Pažink, mokykis ir kurk kartu su Kauno bionale

Lapkričio 12 d. 5-6 klasių mokiniams vyko Kauno bionalės edukacinė programa „ Pažink, mokykis ir kurk“. Pamoką, kurią vedė edukacinės programos koordinatorė V. Sudarytė, menininkės A. Sedlevičiūtė ir R. Vinckevičiūtė, sudarė trys dalys: meno kūrinio pristatymas ir nagrinėjimas, trumpa teorija ir kūrybinė užduotis. Mokinius sudomino Renatos instaliacija „ Paliktieji. Naujoji emigracijos karta“. Vėliau menininkės pristatė mokomosios programos dalyką – fizikinės medžiagų savybės. Vėliau buvo įdomiausia dalis: sukurti natūralaus dydžio modelį, kuris atspindėtų mokinių emocijas: džiaugsmą, liūdesį, pyktį. Visi susikaupę atliko užduotį, net skambučio, kviečiančio į pertrauką, negirdėjo. Buvo nutarta, kad savo darbus mokiniai aptars su auklėtojomis. Visiems labai patiko netradicinė pamoka.

2014-10-24    Sportiškiausio moksleivio konkursas

Spalio 21 dieną gimnazijoje vyko sportiškiausio moksleivio konkursas. Mokiniams buvo smagu dalyvauti šuolio į tolį, atsilenkimų, atsispaudimų, šuoliukų per šokdynę, prisitraukimų, tritaškių metimo, šuolio į tolį iš vietos, baudų metimo rungtyse.

5-7 kl. mergaičių pogrupio nugalėtojai:

I vieta  -  Aistė Visockaitė 7 kl.

II vieta -  Simona Malkevičiūtė 7 kl.

III vieta -  Dovilė Anzelytė 7 kl.

 5-7 kl. berniukų pogrupio nugalėtojai:

 I vieta -  Ignas Lupanas 7 kl.

II vieta - Edvinas Mikšta 6 kl.

III vieta -  Deividas Čekanavičius 7 kl.

 8-IIIg kl. mergaičių pogrupio nugalėtojai:

 I vieta - Gabrielė Klimavičiūtė IIg kl.

II vieta -  Džestina Širova 8 kl.

III vieta - Eitvydė Gumbytė IIIg kl.

 8-IIIg kl. berniukų pogrupio nugalėtojai:

I vieta - Tauras Molotkovas I g kl.

II vieta -  Erikas Davydovas IIg kl.

III vieta -  Aurimas Bulanovas III g kl.

Aktyviausiai dalyvavusioms klasėms ( 6kl. ir IIg kl.) buvo įteikti saldūs prizai.

Sveikiname nugalėtojus!

2014-10-21    Sveikiname nugalėtojus

 Spalio 17 d. Vandžiogalos gimnazijos mokiniams buvo įsimintina diena.  Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir radijo „Tau“ atstovas pasveikino IIIg klasę, akcijoje „Originaliai pasveikink geriausią Mokytoją“ užėmusiai I vietą. Mokiniams įteikė sertifikatą, kuris skelbia, kad klasė gauna nemokamą ekskursiją į Druskininkų vandens parką ir pasidžiaugė gimnazijos bendruomenės sutelktumu ir aktyvumu balsuojant už geriausią Mokytoją. Mes, IIIg klasės mokiniai, esame dėkingi Kauno rajono merui už mums įteiktą dovaną.

Eitvydė IIg kl.

 

2014-10-14     „Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“

 Spalio 14 d. Vandžiogalos gimnazijoje vyko susitikimas su rašytoju Stanislovu Abromavičiumi ir Kauno marių  regioninio parko direktore Nijole Eidukaitiene. 

Stanislovas Abromavičius knygoje „Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“ įamžino jau į užmarštį besitraukiančio užlieto Nemuno slėnio kaimus, gyventojų atsiminimus. Knygos autorius kilęs iš užlieto Rumšiškių miestelio, tad jo atmintyje gyvi prisiminimai ir šio krašto istorija.

Kauno marių regioninio parko direkcija nuoširdžiai rūpinasi, kad marių legenda neužsimirštų, kad būtų perduodama iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą.

Susitikime dalyvavę gimnazijos mokytojai, gimnazistai ir miestelio bibliotekos vedėja dėkojo rašytojui už įdomų ir šiltą knygos pristatymą. 

2014-10-06    Mokytojų diena

 Spalio 3 diena  Vandžiogalos gimnazijoje buvo ypatinga: gėlės, sveikinimai, linkėjimai ir šypsenų lietus. Pamokose tikruosius mokytojus keitė abiturientai, o meilę pedagogams jie išreiškė teikdami nominacijas ir džiugindami puikiu koncertu. Ačiū už nuostabią šventę.

2014-10-01    Dviratininkų varžybos

Rugsėjo 29 dieną Vandžiogalos gimnazijoje vyko dviračių figūrinio vairavimo varžybos, kurias organizavo mokytoja V. Vaitkuvienė. Varžybose dalyvavo 5-8 klasių mokiniai. Komandą sudarė du berniukai  ir viena mergaitė. Komandinių varžybų nugalėtojai :

1 vieta : 8 klasė

2 vieta : 7 klasė

3 vieta : 5-6 klasės

Indvidualių varžybų nugalėtojai : 

1 vieta : M. Savickis

2 vieta : E. Matačiūnas

3 vieta : A. Visockaitė 

Sveikiname nugalėtojus!

2014-09-27     Lyderystės ir profesinio orientavimo mokymai 

Rugsėjo 27 d. dalis mokinių tarybos narių su psichologe E. Bartašiūte dalyvavo lyderystės ir profesinio orientavimo mokymuose, kurie vyko Girionyse, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje. Pirmąją paskaitą vedė Všį „Kitas variantas“ lektorė Jovita. Mokėmės, kaip svarbu pažinti save, susipažinome su kitų mokyklų mokiniais, atlikome praktines užduotis. Visiems patiko viena užduotis: viename lape aprašyti kiek įmanoma daugiau dalykų apie save, o naujame lape užrašyti tik du sakinius trečiuoju asmeniu ir perduoti jį kitiems, kad kiti anonimiškai išreikštų savo nuomonę apie nepažįstamą žmogų. Vėliau mūsų laukė susipažinimas su kolegija. Dalyvavome paskaitoje apie želdinių dizainą, studentai parodė, kaip veikia geodezijai skirti aparatai, dėstytojai mums aprodė netoliese esančius tvenkinius ir pelkę, miškininkystės specialistas papasakojo apie labai brangaus aparato, kurio pagalba galima mokytis pjauti medžius, veikimo principą ir leido jį išbandyti. Kiek vėliau atvyko svečias Laurynas, kuris papasakojo savo sėkmės istoriją ir įkvepė kiekvieną siekti savo tikslo. Vėliau  žaidėme linksmus žaidimus ir klausėmės paskaitos apie standartus ir taisykles, diskutavome. Smagu dalyvauti tokiuose renginiuose, įgauti daug patirties ir susipažinti su naujais žmonėmis.                                                                      Gabija IIgkl. 

2014-09-26     Tyrėjų naktis

Rugsėjo 26 d. IIg-IVg kl. mokiniai su mokytoja V. Vaitkuviene vyko į Kauno technologijų universitete vykstantį renginį – „Tyrėjų naktis“.  Dalyvavome įdomiųjų fizikos eksperimentų paskaitoje, kurioje sužinojome apie mums dar nežinomus fizikinius dėsnius, kur juos galėtume pritaikyti praktikoje bei išvydome nematytus eksperimentus. Po paskaitos pramogavome – abiturientė Eglė dainavo karaoke, vaikinai dalyvavo žaidime „Oculus rift“, o kiti žvalgėsi atvirose, studentų įkurtose laboratorijose. Drąsuolėms Gabrielei, Daivai ir Eglei buvo padegtos rankos, kiti išbandydami fizikinius dėsnius sukosi ant kėdės. Visi džiaugėmės dalyvavę šiame renginyje, nes sužinojome daug naujų dalykų.
                                                                                      Gabija IIg kl.

2014-09-25     Netradicinė pamoka - susitikimas su poetu                                                                  A.Veikniu

Rugsėjo 25d. IIg – IVg klasių mokiniams vyko netradicinė pamoka – susitikimas su jaunojo Jotvingio premijos laureatu, poetu Aivaru Veikniu. Jis pristatė savo naują knygą  „Paukštuko liudijimai“. Mokiniai atidžiai klausė jo eilėraščių, pasakojimų apie poeziją.Manau, kad tokie susitikimai yra svarbūs mums, ieškantiems kažko naujo.

Gabija IIg kl.

2014-09-21     Susitikimas su režisieriumi M.Survila

Rugsėjo 17d. IIgkl., IIIg kl. ir IVg kl. mokiniams buvo rodomas filmas „Stebuklų laukas“, kurį pristatė ir komentavo pats filmo prodiuseris ir režisierius Mindaugas Survila. Tai dokumentinis filmas, kuris atskleidžia siaubingą žmonių gyvenimą Kariotiškių sąvartyne. Filmo metu buvo ir linksmų, ir liūdnų akimirkų, mano nuomone, nesuvaidintos akimirkos padaro jį dar įdomesnį. Po filmo „Stebuklų laukas“ pristatymo, Vandžiogalos laisvalaikio salės renginių organizatorė G. Mickūnienė pateikė keletą klausimų režisieriui. Mokiniai elgėsi kiek kukliau (galbūt buvo per daug sukrėsti?), todėl neklausinėjo. Sužinojome, kad filmas buvo filmuojamas ketverius metus ir įvertintas įvairiose pasaulio šalyse. Džiaugiames, kad mūsų gimnazijoje apsilankė pats režisierius ir turėjome galimybę su juo pabendrauti. Aš manau, kad šį filmą turėtų pamatyti visi ir sužinoti apie kitokią subkultūrą daugiau. 

Gabija Gruzdytė IIg kl.

 
 
 
 
 
2013 - 2014 m.m.
2014-05-19     Projektas „Bendraujame, mokomės, kuriame“

Gegužės 19 dieną mūsų mokykloje vyko rajoninis projektas „Bendraujame, mokomės, kuriame“ - su Domeikavos gimnazija. Renginio metu KTU fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis skaitė paskaitą apie vandenilio naudą bei panaudojimo būdus. 

Abiejų mokyklų mokiniai galėjo parungtyniauti spręsdami interaktyvias viktorinas. Jas įvairiomis temomis sukūrė mūsų mokyklos devintokai Gabija, Žilvinas, Rokas, Žaneta. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. 

 • P1080419
 • P1080421
 • P1080422
 • P1080424
 • P1080426
 • P1080427

Gamtos mokslų mokytojos

 2014-05-19     Išvyka į spektaklį

Šeštadienį, gegužės 17 dieną 7-12 klasės mokinių grupelė vyko į Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Amerika pirtyje“. Šiais metais spektakliui sukanka 40 metų! Mūsų mokyklos mokiniams pasisekė, jie stebėjo jubiliejinį 700-tajį vaidinimą. Nepabūgę lietingo oro visi žavėjosi aktorių vaidyba po atviru dangumi Lietuvos liaudies buities muziejaus Dvaro pirties kiemelyje. Spektaklis buvo linksmas, todėl tik gera nuotaika lydėjo mus, grįžtančius į namus.

2014-05-19     Šeimų šventė

Gegužės 16 d. (penktadienį) Mokinių taryba bendradarbiaudama su Jaunaisiais policijos rėmėjais surengė šeimų sportinės varžytuves "Mama, tėtis, seneliai ir aš", jos buvo skirtos Šeimos metams.  Šventėje mokinių, jų tėvelių ir auklėtojų komandos dalyvavo įvairiose rungtyse. Taiklumo reikėjo mėtant smiginio strėlytes, gudrumo - spiriant kamuoliuką į vartus bei metant kamuolį į krepšį, o lanko sukti stojo mokyklos mokinės ir grakščiosios mamytės.  Greičio ir atidumo prireikė estafečių metu: šokinėjant su maišu, nešant popierinį kiaušinį ar šokinėjant per šokdynę. Grojant muzikai ir geriant karštą arbatą tėveliai, mokiniai ir auklėtojos varžėsi dėl sportiškiausiojo titulo. Po šventės mažieji (1-6kl.) mokinukai visus nudžiugino iš širdies dainuodami dainą „Aš labai myliu savo mamą“. Jaunesniųjų grupėje laimėjo trečiokai, o vyresniųjų tarpe nepralenkiami buvo devintokai. Nuoširdų ačiū už saldžias dovanėles tariame seniūnui V. Šniaukai, o Vandžiogalos laisvalaikio salės renginių organizatorei G. Mickūnienei - už milžinišką skruzdėlyną. Tikimės, jog šeimų šventė taps tradicine ir bus organizuojama kasmet.

 2014-05-10     Merginų krepšinio turnyras 3x3

 Gegužės 8 dieną 6-7 pamokos metu Mokinių taryba  mokyklos sporto salėje organizavo merginų krepšinio turnyrą, kuriame dalyvavo 8-11 klasės mokinės. Merginos puikiai žaidė krepšinį ir atkakliai kovėsi dėl medalių. Susipažinkite su nugalėtojomis:

1 vieta: Paulina, Inga, Aistė (11 klasė)

2 vieta: Gabrielė, Justina, Gabija (9 klasė)

3 vieta: Monika, Viktorija, Giljeta (8 klasė)

4 vieta: Julija, Miglė, Akvilė (10 klasė).

Sveikiname prizininkes!

 

 

2014-05-10   Spaudos, kalbos ir knygos dienos šventė

Gegužės 7 d. 9-11 klasių mokiniai vykome į Domeikavą, dalyvavome Spaudos, kalbos ir knygos dienos šventėje. Slaptu keliuku nuvykome į V. Andziulio pogrindinę spaustuvę-muziejų „ab“. Mus sutiko žandaras, kuris patikrino, ar neturime draudžiamos literatūros. Apie spaustuvės atsiradimą, joje leidžiamus leidinius papasakojo pats sodybos šeimininkas. Paslaptinga aura dar labiau sustiprėjo, kai sužinojome, jog esame ant kalno, po kuria ir buvo rankomis iškasta spaustuvė. Tai vienintelė lietuvių spaustuvė, kurios nesusekė ir nesurado KGB. Apie lietuviškos knygos ir žodžio raidą, spaustuvės svarbą pasakojo J. Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas, dainuojamosios poezijos kūrinius atliko festivalio „Akacijų alėja“ dalyvis, bardas Domantas Razauskas. Vėliau vyko viktorina, kurios metu reikėjo atsakyti į nesudėtingus klausimus. Atsakymus beveik visus žinojome, nes prieš vykdami išklausėme lietuvių kalbos mokytojos parengtą pranešimą „ Lietuvos kelias 1904-2014“, bet buvome labai nedrąsūs. Grįžome į namus susalę, sulyti, bet patenkinti, nes šventė buvo tikrai įspūdinga. Kitą kartą būtinai apsilankysime ir pačioje spaustuvėje.

                                                                                      G. Klimavičiūtė 9kl.

 

Gegužės 7-oji – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši diena mūsų mokykloje taip pat buvo paminėta. Mokinių taryba kvietė visus pasižiūrėti nuotaikingą ir informatyvią "Klausimėlio" laidą. Į klausimus atsakinėjo mokyklos mokiniai ir mokytojai. Visus, kurie namatė šio filmuko, kviečiame pažiūrėti jį čia. https://www.youtube.com/watch?v=HahmfzE2exY&feature=youtu.be

Mokinių taryba

2014-04-15     Projektas Lietuva ir pasaulis

Mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimo „Lankstome matematiką“ mokiniai ir vadovė G.Sadauskienė savo originaliais darbais džiugina mokyklos bendruomenę. Surengtos mokinių darbų parodos bei pagamintas gaublys atskleidžia mokytojos ir mokinių kūrybiškumą. Pasigėrėkime.

 • DSCN7283
 • DSCN7286
 • DSCN7288
 • DSCN7289
 • DSCN8144
 • DSCN8145 - Kopija
 • DSCN8145
 • DSCN8146
 • DSCN8147
 • DSCN8148
 2014-04-01     Veiksmo savaitė „Be patyčių“

Kovo 24 – 28 d. mokykloje vyko veiksmo savaitė „Be patyčių”. Veikla buvo skirta mokinti vaikus atpažinti patyčias ir joms pasipriešinti, ugdyti kūrybiškumą, aktyvumą bei draugiškumą. Visą savaitę vyko akcijos: „Labas rytas“, „Gražių žodžių medis”, „Gerumo skėtis”, „Gerų minčių minčių žemėlapis”, „Spalvų savaitė”. Spalvočiausia klase išrinkta 1 klasė. Šių metų veiksmo savaitės „Be patyčių” simbolis yra knyga. 1-12 kl. mokiniai kūrė „Draugystės knygą”. Kiekviena klasė parengė po vieną lapą. Knygos puslapiai eksponuojami mokyklos trečiame aukšte.

Kovo 26 d. JPR rengė užsiėmimą 1- 4 klasių mokiniams patyčių prevencijos tema. Taip pat su jais žiūrėjo senąją animaciją. Vyresnieji surengė stalo teniso turnyrą, kurį organizavo Mokinių taryba, ir tarpklasines futbolo varžybas, kurių iniciatoriai - JPR. Geriausieji buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir saldžiais prizais.

Visą savaitę klasių valandėlių metu mokiniai kartu su savo mokytojais kalbėjo apie patyčias. Taip pat šią savaitę Mokinių taryba kartu su JPR surengė apskrito stalo diskusiją, į kurią pakvietė mokyklos direktorių, direktoriaus pavaduotoją ugdymui, socialinę pedagogę ir psichologę.

 • SAM_0160
 • SAM_0165
 • SAM_0166
 • SAM_0211
 • SAM_0213
 • SAM_0223
 • SAM_0234
 • SAM_0236
 • SAM_0237
 • SAM_0243
 • SAM_0246
 • SAM_0247

2014-03-27     Projektas „Kuriame teatrą“

Mokykloje vyko projektas ,,Kuriame teatrą“.  Teatro dalyką besimokantys mokiniai kūrė scenarijus ir pasirinkę aktorius iš kitų klasių režisavo spektakliukus.  Kovo 27 d. įvyko renginys – Teatro šventė. Pradinių klasių mokiniai , vadovaujami  11-okų, žaidė teatrinius žaidimus, improvizavo, kūrė etiudus, piešė teatro tema. Trečiokai parodė spektakliuką anglų kalba. Vyresniųjų klasių mokiniai vaidino teatrines improvizacijas: ,,Žaislų istorija“ (5 kl.)  ,,Kupriukas muzikantas“  ( 6 kl.), ,,Pagrandukas“ (7 kl.), ,,Ožka ir septyni ožiukai“ ( 8 kl.), ,, Ropė“ ( 9 kl.), ,, Snieguolė“ ( 10 kl.),  ,,Pasaka“(12 kl.).  Geriausiais aktoriais pripažinti : šeštokas Kęstutis Kasperavičius ir dešimtokė Eitvydė Gumbytė.  Nupieštos afišos, šūkiai teatro tema papuošė  mokyklos laiptinę. Šventę vainikavo Jonučių vidurinės mokyklos dramos studijos ,,Vaidyba“  premjera  (režisierius  Jonas Daraškevičius).  ,, Teatras- tai jausmas, teatras – žaismė, ir jokios mašinos – robotai negali pakeisti scenoje žmogaus“ – skelbė jaunieji  aktoriai Laisvalaikio salės scenoje. Režisierius Darius Armanavičius vedė atvirą teatro pamoką visiems mūsų mokyklos mokiniams. Į sceną lipo nuo penktoko iki dvyliktoko išbandyti save teatro etiuduose bei improvizacijose. Šią dieną visi kūrėme teatrą, visus buvo apgaubusi  magiškoji teatro dvasia.

Akimirkos iš šventės

2014-03-24     „Taip, Donelaiti!“

Kauno valstybinės filharmonijos parengta koncertinė programa „Taip, Donelaiti!“, skirta Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti, kovo 24 d. svečiavosi Vandžiogalos laisvalaikio salėje. Pamokslininko ir pasakotojo vaidmenį atliko aktorius Dainius Svobonas, organiškai į siužetą įkomponuotas Vlado Švedo, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko dainas ir liuteronų giesmes atliko Kauno valstybinis choras, diriguojamas meno vadovo Petro Bingelio.

Šią programą stebėti turėjo galimybę  Vandžiogalos vidurinės mokyklos mokiniai ir miestelio gyventojai.

Tai buvo puiki integruota pamoka, užbūrusi  visus 5- 12 klasių mokinius savo skambumu, artistiškumu, nuoširdumu. Prieš akis atsivėrė būriškoji K. Donelaičio epocha, donelaitiškas charakteris ir donelaitiškas požiūris.

 

 2014-03-20     Žemės diena

Kovo 20-ąją prie mokyklos įėjimo  plazdėjo Žemės vėliava -  sutikome  astronominį pavasariį.5 - 7 klasių mokiniai rašė laišką bei piešė piešinius Žemei. 10 - 11 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Namai“. Pradinių klasių mokiniai, padedami vyresniųjų draugų,kėlė inkilus sparnuočiams, domėjosi Žemės ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Motulę Žemę pasveikino paleisdami į dangų spalvotus balionus, pasižadėdami stengtis saugoti gamtą ir ją mylėti.

 

 • SAM_0033
 • SAM_0037
 • SAM_0039
 • SAM_0041
 • SAM_0043
 

 2014-03-19     Tyrėjo diena tavo mokyklje
 Kovo 17 dieną vienuoliktokai ir devintokai su fizikos mokytoja Virginija Vaitkuviene dalyvavo Kauno r. renginyje „Tyrėjo diena tavo mokykloje“.

Paskaitoje „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ sužinojome, kaip gamtoje vykstančius reiškinius bei dėsnius žmogus pritaikė savo gyvenime, kurdamas naujas technologijas. Planetariume, klausydami paskaitą „Mes ir visata“, nusikėlėme į kosmoso platybes. Visus sužavėjo paskaita „Greitaeigė filmavimo kamera“ ir ja nufilmuotų eksperimentų peržiūra.

Inga Merkelytė, 11 klasės mokinė

 • P1080316
 • P1080319
 • P1080320
 • P1080348
 • P1080354
 • P1080357
 • P1080359
2014-03-05     Kaziuko turgus
 GURGU GURGU - VĖL VISI  KAZIUKO TURGUN!

„ Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą...“ – šiais žodžiais kovo 4d. mokykloje prasidėjo tradicinė šventė  „ Kaziuko turgus“. Kaziukas ( technologijų mokyt. R. Krikščiūnas) supažindino su seniausia biblitekoje K. Donelaičio rankraščių knyga, visus pasveikino su švente ir pakvietė mažuosius papasakoti apie darbus. Po trumpos meninės dalies (mokyklos šokėjai linksmai sušoko tautiškus šokius (vad. E. Šnipaitis), o dainorėliai sudainavo dainelę (vad. T. Beržinskienė), prasidėjo užduotys ir linksmybės (pristatyti pasirinktą verslumo idėją, gaminį, prikalti pasagą, sukalti inkilą, sudaužyti puodynę,  nusikirpti patikusį medinuką). II aukšto foje  1-4 klasių mokiniai surengė puikių gaminių iš popieriaus , kojinių, saulėgražų, plokštelių parodą. Akys raibo nuo gėlių, servetėlių, buvo ir akvariumas ir net tortas. Išbėgę į lauką moksleiviai, vadovaujami mokinių tarybos narių,  traukė virvę, varžėsi Lašininio ir Kanapinio kovose, vaišinosi blynais. Šventę vainikavo Morės sudeginimas ir viltis, kad žiema šiemet jau išvyta.

G. Derbutaitė 12kl. mokinė

Akimirkos iš šventės

 

2014-02-23     Šimtadienis

Šimtadienis. Tai šventė, kai iki egzaminų belieka vos 100 dienų. Būtent tiek dienų, per kurias mes dar galime atsiprašyti savo klasės draugų, padėkoti mokytojams, galbūt parašyti geriausią savo rašinį ar išspręsti ligi šiol dar neišspręstą užduotį, o baigę mokyklą – nepamiršti mokyklos, klasės draugų, mokytojų Jau gražia tradicija tapusi šventė įvyko vasario 21 d. Pirmoji mokytoja L. Balvočienė vedė pamoką, kurioje abiturientai mintimis sugrįžo į pirmąją klasę. 11 klasės mokiniai abiturientus ir svečius pakvietė tiesiai į Holivudą. Aprangos kodas – juoda ir auksinė (nepaklususieji  turėjo išpirkti kaltę šokiu). Mokyklos direktorius mus pasveikino ir palinkėjo rasti tikslą gyvenime, neišsigąsti egzaminų, kurie bus pakankamai sunkūs. Kaip tikrame šou buvo skelbiamos nominacijos ir kiekvienas buvome apdovanotas specialiu prizu. Netrūko linksmų konkursų, išbandymų, priesaikos. Sužavėjo „Disko“ kalendorius, pusatestačiai ir laikraščiai. Šimtadienio renginys buvo tiesiog nuostabus ir už visą tai turime padėkoti vienuoliktokams ir visiems, kurie nepatingėjo ir suteikė mums, abiturientams, tiek daug džiugių emocijų.

 • s1
 • s2
 • s3
 • s4
 • s5
 • s6
 • s7
 • s8
 • s9
 • s91
 • s92
 • s93
 • s94
 • s95
 • s96
 • s97
 • s98
2014-02-13     Gamtos ir Tiksliųjų mokslų diena

Vasario 13 dieną mokykloje vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų diena. Jos metu 5 – 12 klasių mokiniai pristatė paruoštus namų darbus. Kiekviena klasė turėjo sugalvoti matematinę skanduotę, sukonstruoti objektą iš erdvinių figūrų, inscenizuoti fizikinį dėsnį. Bendro renginio metu mokiniai demonstravo savo ištvermę, kūrybiškumą, akies taiklumą, susitelkimą bei išmintį.

Dienos akcentas – 3D filmų žiūrėjimas. Sporto salėje išaugo kupolas, po kurtio skliautu mokiniai stebėjo gamtos mokslų filmus. Iš arti pamatė dangaus kūnus, mikropasaulio gyventojus bei augmeniją.

Renginys mokiniams paliko puikius įspūdžius.

 • DSCN8016
 • DSCN8044
 • DSCN8045
 • DSCN8050
 • DSCN8057
 • DSCN8063
 • DSCN8064
 • DSCN8086
 • DSCN8091
 • DSCN8103
2014-02-13     Vasario 16 švęskime kitaip

http://www.prezidentas.lt/lt/2014_vasario_16-oji_sveskime_isradingai.html

 Projektas "Mano širdis - Lietuvos širdis"

 "Nepakartojamą jausmą patiri, kai pasijunti svarbi - dalelė mano širdies šiame plakate... įdomu" - tai devintokės JUSTĖS žodžiai.

Projekto "Mano širdis - Lietuvos širdis" idėja - suvienyti mokyklos bendruomenę vienam tikslui  ir kitaip pažymėti Vasario 16-ąją ir sužadinti mokinių ir mokytojų pasididžiavimo jausmą - "aš - šios šalies dalis".

Vaizdinė priemonė sudaryta iš 4 didelių balto popieriaus lapų.

1 plakatas - jame parašytas spalvingas žodis "Mano"

2 plakatas - baltame popieriaus lape nupiešta didelė širdis, tokia, kad joje tilptų visų mokyklos mokinių ir mokytojų  "širdelės dalis" - pirštais iš raudono spalvoto popieriaus skiautelių išplėšyta forma. Vienų išplėšytos formos panašios į Lietuvos žemėlapį, kiti imitavo savo širdies dalelę. Jose kiekvienas įrašė savo vardą (ypač miela mažylių - pirmokėlių, kai kurie savo vardus įrašė atvirkščiai).

3 plakatas - jame parašytas spalvingas žodis "Lietuva"

4 plakatas - baltame popieriaus lape nupiešta didelė širdis, joje mokinių suformuota Lietuvos trispalvė - pirštais iš geltono, žalio, raudono spalvoto popieriaus skiautelių išplėšytos tokios pat formos, kaip ir antrame plakate. 

Plakatai bus pakabinti Vandžiogalos kultūros centre, kur ir vyks Nepriklausomybės dienos paminėjimas.

 2013-12-20          Kalėdinis Karnavalas

Gruodžio 20 d. 17 val. mūsų mokykloje vyko Kalėdinis karnavalas, kurį surengė abiturientai. Projekto „Viskas iš lempos“ dalyvius vertino kompetetinga komisija: dainininkė ir aktorė Britni Pyrst, inteligentiškasis Egidijus ir du stilistai Andrius ir Modestas. 8 klasės mokiniai visus nustebino šokdami baletą, o 9 pasižymėjo itin artistišku pasirodymu. Taip pat dainininkė Britni Pyrst surengė karaokės pertraukėlę, ir už puikius sugebėjimus dalyviai buvo apdovanoti. 10-okai visus džiugino muzikinėmis pertraukėlėmis ir sveikinimo koncertu. 11 klasės mokiniai netgi sugebėjo įtraukti komisijos narius ir įkaitinti atmosferą. Na, ir, žinoma, kaip be Kalėdų senelio! Šis atėjo lydimas fonfaromis, pasiėmęs snieguolę į parankę. Galime pasidžiaugti, jog jis buvo labai dosnus!

2013-12-18            Tėvų susirinkimas

Į bendrą tikslą- kartu

 Vienas iš mokyklos uždavinių 2013 metais buvo telkti mokyklos bendruomenę, kuriant sveiką ir saugią vaiko ugdymui aplinką.

Kaimo  mokyklos bendruomenė- tai  pirmiausia mokiniai, jų tėvai ir mokytojai. Neatsiejamai  į mokyklos gyvenimą įsilieja ir seniūnija, bažnyčia bei kultūros centras.

Siekdami gerinti bendradarbiavimą ir semtis naujų idėjų, o gal tiesiog- draugiškai ir nuoširdžiai pasikalbėti, mokyklos administracija gruodžio 17 dienos popietę sukvietė mokytojus, klasių auklėtojus, minėtų įstaigų vadovus į apskritojo stalo diskusiją- susirinkimą „Į bendrą tikslą – kartu“.

Šventiškai papuoštoje aktų salėje prie arbatos puodelio susirinko klasių tėvų atstovai, mokytojai, Vandžiogalos seniūnas V. Šniauka, parapijos klebonas S.Kandratavičius, Kultūros centro vadovė G. Mickūnienė.

Jaukioje žvakių šviesoje kalbėtasi nuoširdžiai, dalykiškai ir prasmingai. Adventinę nuotaiką padėjo sukurti mokytojos T. Beržinskienės  paruošti vaikų popchoro dainorėliai. Lietuvių kalbos mokytojos A. Pauželienės paruošta adventinė kompozicija ne vienam išspaudė susimąstymo, vilties, džiaugsmo ašarą. Klebono S. Kondratavičiaus  nuoširdus ir betarpiškas bendravimas, galimybė visiems kartu sulaužyti kalėdaitį, sukūrė šiltą renginio pradžios nuotaiką.

Mokyklos direktorius A. Šiušas kalbėjo apie mokyklos planus vykdyti vidurinio ugdymo akreditaciją ir siekti gimnazijos statuso bei neformaliojo švietimo veiklą mokykloje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Bajarūnienė  kalbėjo apie ugdymo proceso organizavimą, galimybes tobulinti mokyklos veiklą  ir artimiausius planus. Mokytoja V. Vaitkuvienė supažindino su klasės vadovo veikla. Mokyklos  prezidentė G. Derbutaitė  papasakojo  apie mokinių tarybos veiklą ir JPR veiklą. Seniūnas V. Šniauka ir Kultūros centro vadovė G. Mickūnienė pasidžiaugė, kad Vandžiogalos miestelyje vykdomi projektai, gerėja gyvenimo sąlygos ir vyksta bendri renginiai su mokykla. Tėveliai taip pat išreiškė savo pageidavimus, pastebėjimus, kaip būtų galima geriau ir kokybiškiau dirbti ir bendrauti.

Renginį šventiškai užbaigė dailės mokytojos O. Šiušienės mokinių fotografijų projekto „Žiemos simfonija“ pristatymas. Muzika ir žodis užbūrė susirinkusius. Beliko laukti  Šv. Kalėdų...

Šis renginys- pirmasis toks mokykloje. Tikimės, kad ne paskutinis. Tuo labiau, kad strateginiame plane numatyta įkurti tėvų klubą. Lauksime naujų idėjų ir įdomių darbų.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Bajarūnienė

 • P1150000
 • P1150005
 • P1150011
 • P1150013
 • P1150020
 • P1150021
 • P1150023
 • P1150025
 • P1150027
 • P1150065
 • P1150067
 • P1150069
2013-12-18        Išvyka į Kauno lėlių teatrą
Belaukdami gražiausių metų švenčių pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis apsilankė Kauno lėlių teatre. Vaikai stebėjo kalėdinį spektaklį „Užkerėtas veidrodis“. Po jo bendravo su Kalėdų seneliu, džiaugėsi nykštukų dovanėlėmis.
2013-11-30                „Augu smalsus“
Lapkričio 29 d. vyko pradinių klasių projektas „Augu smalsus“. Soc. pedagogė ir vyresnių klasių mokinės M. Brazauskaitė, A. Zdanavičiūtė pristatė skaidres apie sveikos mitybos piramidę. Aptarėme, ką būtina valgyti, ko galima ir atsisakyti.  Sveikatos ir priežiūros specialistė mokė, kaip plauti rankas. Pradinukai atsakinėjo į klausimus, mankštinosi, atlikinėjo užduotis, sprendė kryžiažodžius, piešė, smalsavo.
2013-11-26                 Krepšinio turnyras

2013 m. lapkričio 22 d. Babtų gimnazijoje vyko  Kauno rajono mokinių 3 x 3 krepšinio čempionatas. Babtų pogrupyje varžėsi Babtų gimnazijos, Vandžiogalos vidurinės ir Panevėžiuko pagrindinės mokyklų mokiniai - iš viso  257 dalyviai. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo krepšinio estafetėje. Atidarymo šventėje sveikinimo žodį tarė Kauno rajono meras V. Makūnas. Mūsų 8 kl., 10 kl. ir 12 kl. komandos iškovojo pergalę ir galimybę dalyvauti finalinėse varžybose, kurios vyks pavasarį Garliavos sporto centre. 8 kl. laimėtojai: Tauras Molotkovas, Mantas Lasinskas, Edgaras Jusevičius, Deimantas Petrauskas.10 kl. laimėtojai: Aurimas Bulanovas, Andrius Anisimenkinas, Martynas Kasperavičius, Saulius Šimkevičius.12 kl. laimėtojai: Andrius Kondrotas, Rolandas Vaznys, Marius Mickūnas, Lukas KandrotasLinkime sėkmės.

Kūno kultūros mokytoja R.Kunigiškienė

2013-11-15             Tolerancijos diena

Lapkričio 15 dieną mūsų mokykloje buvo minima Tolerancijos diena. Mokiniai prisijungė prie idėjos sukurti Tolerancijos gėlę. 8 - 12 klasių mokiniai stebėjo mokinių tarybos sukurtą filmuką, kriame buvo pavaizduotos dažniausiai mokykloje pasitaikančios netoleruotinos situacijos: patyčios, apkalbinėjimas, priekabiavimas. Kiekvienai situacijai parodytas toleruotinas ir teisingas sprendimas. Mokiniai liko sužavėti mokyklos aktyvistų vaidyba. Po filmo peržiūros mokiniai ant lapelių turėjo užrašyti tolerancijos receptą. Labiausiai mokiniai akcentavo PAGARBĄ. Vakare mokiniai žiūrėjo filmą „42“.

Greta, 12 klasė

2013-10-25         Sporto diena „Linksmieji startai“
Spalio 25 dieną vyko pradinių klasių mokinių sporto diena „Linksmieji startai“. Pradinukai dalyvavo linksmųjų estafečių konkurse ir kvadrato varžybose. 
2013-10-24         Sportiškiausio moksleivio konkursas

Spalio 24 d. mūsų mokykloje vyko sportiškiausio moksleivio konkursas, kurio programoje buvo šios rungtys: atsispaudimai, atsilenkimai, kimštinio kamuolio metimas, šuolis į tolį iš vietos, trišuolis iš vietos, atsispaudimai ant lygiagrečių(berniukai), kojų kėlimas iki skersinio 8-11 klasių berniukai, sėstis ir siekti (mergaitės) , prisitraukimai, svarsčio stūmimas ( 8-11 klasių berniuka), svorio nešimas.

5-7 kl. mergaičių pogrupio laimėtojos

I vieta   Monika Skecevičiūtė 7 kl.

II vieta Romutė Savickytė 6 kl.

III vieta Joana Jaščinskaitė 6 kl.

 5-7 kl. berniukų pogrupio laimėtojai

I vieta Dovydas Kisielius 7 kl.

II vieta Deividas Čekanavičius 6 kl.

III vieta Povilas Belkevičius 6 kl.

 8-11 kl. mergaičių pogrupio laimėtojos

I vieta Viktorija Navickaitė 11 kl.

II vieta Paulina Želvytė 11 kl.

III vieta Inga Merkelytė 11 kl.

 8-11 kl. berniukų pogrupio laimėtojai

I vieta Martynas Kasparavičius 10 kl.

II vieta Erikas Davydovas 9 kl.

III vieta Aurimas Bulanovas 10 kl.

 2013-10-23   Integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka Radvilų mieste - Kėdainiuose

Spalio 22 d. dešimtokai mokykliniu geltonuoju autobusiuku važiavo į Kėdainius. Kėdainių miesto daugiakultūriniame centre vyko integruota lietuvių kalbos – istorijos pamoka ,,Žydų bendruomenės papročiai, kultūra ir kūryba Lietuvoje.“ Senojoje rinkoje stūksanti sinagoga- pamokos pradžios ir pabaigos taškas. Gidė Edita Mongirdaitė supažindino su Kėdainių vardo atsiradimu, miesto istorija, prasidėjusia  XIV amžiuje. Ypač įdomiai papasakota apie Radvilas – žymiuosius Lietuvos didikus:  kunigaikščius, didžiuosius vaivadas ir etmonus, jų darbus miesto garbei, didybei ir turtui. Didelį įspūdį padarė visų religinių konfesijų, gyvuojančių Kėdainiuose ir šiandien, Dievo namų aplankymas.  Žydų sinagoga, evangelikų reformatų bažnyčia, Šv. Jurgio katalikų medinė bažnyčia ir pravoslavų cerkvė. Kėdainių kraštas išaugino Lietuvoje žinomus žmones: vieną iš lietuvių raštijos pradininkų Mikalojų Daukšą, Nobelio premijos laureatą, rašytoją Č. Milošą. Sukrėtė kelionė į žydų masinio naikinimo vietą šalia miesto. Grįžę į Sinagogą, kurioje ir įsikūręs daugiakultūrinis centras, mokiniai gavo daug užduočių iš to, ką matė ir girdėjo. Važiuodami namo kalbėjo : ,,Gera buvo pamoka. Kada dar...?“

Mokytoja A. Pauželienė
 2013-10-23                Žalių idėjų mokykla

Mes, devintokai, su klasės auklėtoja Virginija Vaitkuviene buvome išvykę į Kauno VDU botanikos sodą. Susipažinome su projektu „Augalai bioenergetikai“ ir augalais iš įvairių pasaulio šalių.Sužinojome, kad šiame sode yra apie 8000 augalų rūšių, iš kurių yra ir labai retų. Vienas iš rečiausių pasaulyje augalų yra Volemija. Ji buvo atrasta 1994 m. Australijos nacionaliniame parke. Pamatėme dideles kaktusų, palmių kolekcijas. Pabaigoje mes turėjome išskirtinę galimybę paglostyti botanikos sode augančią iguaną Maksą.

Gabija Gruzdytė 9 kl.

 

 • P1080167
 • P1080171
 • P1080178
 • P1080180
2013-10-17                Žalių idėjų mokykla

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas drauge su VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru ir Radiju Extra FM  įgyvendina priemonės „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“ projektą „Žaliųjų idėjų mokykla“.

2013 m. spalio 15 d. mūsų mokykloje  paskaitose „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“ ir „Atliekų rūšiavimas, pakartotinis panaudojimas ir regeneravimas“  dalyvavo 9 – 10  klasių mokiniai ir 3 mokytojai.

Šio projekto tikslas - sukurti kompleksinę informacijos sklaidos ir švietimo aplinkos klausimais programą „Žaliųjų idėjų mokykla“ ir ją įgyvendinti, siekiant gerinti bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenių informavimą ir švietimą aplinkosauginėmis temomis. Projekto veiklos vyksta - Kėdainių, Kaišiadorių, Trakų, Kauno ir Lazdijų savivaldybių teritorijose.

Vyks radio konkursai mokykloms pagal išklausytų seminarų temas „Žaliasis radijo turnyras“. Numatomi 2 konkurso turai. (2013 rugsėjis – gruodis). Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Akcija „Augalai bioenergetikai“ – nemokamas apsilankymas Kauno botanikos sode (2014 m. balandis – rugpjūtis) projekte dalyvaujančioms mokykloms.

Fizikos mokytoja metodininkė Virginija Vaitkuvienė

2013-10-08               Išvyka

2013-10-08 mes, penktokai, ir auklėtoja O.Šiušienė važiavome į Kauną. Aplankėme tris muziejus: Aviacijos, Zoologijos ir Karo.

Ekskursijoje patyrėme daug įspūdžių, sužinojome, koks didžiausias ir koks mažiausias gyvūnas ir paukštis, sėdėjome lėktuvo kabinoje, susipažinome su aviacijos istorija. Karo muziejuje išgirdome daug įdomaus apie Lietuvos istoriją, matėme šarvus, šalmus, šautuvą, įaugusį į medį.

Kiekviename muziejuje pasakojo gidai, tačiau jie ir mūsų klausinėjo. Mes ir knygą parsivežėme (už geras žinias laimėjome).

 

Buvo labai įdomu, linksma. Grįžome pavargę, bet įspūdžių - visiems metams.

Vakarė, Ugnė, Miglė, Diana 

2013-10-05                 Mokytojų diena

Mokytojų  dieną visi mokytojai tapome Neeiliniais . Pirmiausia pasiskirstėme į komandas, gavome racijas, kad nepasiklystume miške.  Vėliau jau dalyvavome tikrose pratybose „ Išgelbėk Neeilinį Mokytoją“. Teko ir prie laužo pasišildyti, ir akis pasitikrinti (skaitydami plakatą, užsidengę mediniu šaukštu turėjome įrodyti, kad  mokiniai yra linksmi, šaunūs,  geri),  dalyvauti pupelių- granatų mūšyje. Sunku buvo atsakinėti į sunkius klausimus- galvosūkius, atskleisti šiaudo – popierinio pagaliuko- panaudojimo ypatybes, bet mes juk Neeiliniai. O viską vainikavo kareiviška košė. Ačiū , mieli dvyliktokai, už puikią šventę.

2013-10-03         Projektas  "Atsakingo dalyvavimo visuomenėje link"

Socialinis atsakingumas yra pagrindas kuriant visuomeninę gerovę, puoselėjant bendruomeniškumą ir siekiant visuomenei naudingų tikslų. Neretai pastebima, kad jauni žmonės nėra linkę prisiimti asmeninės ar socialinės atsakomybės už savo veiksmus, todėl siekiant didinti jų socialinį sąmoningumą VšĮ „Šeimos santykių institutas“  vykdo  projektą „Atsakingo dalyvavimo visuomenėje link!”.

Spalio 2 dieną  Šeimos santykių instituto komanda lankėsi  mūsų mokykloje  ir vedė paskaitą-diskusiją 10 klasės mokiniams   apie socialinį atsakingumą.  Mokiniai susitikimo metu klausėsi paskaitos, dalyvavo diskusijose,  žaidė įvairius žaidimus, kurių metu galėjo pažvelgti į savo klasę, kaip į socialinę grupę, dalyvaujančią visuomenės gyvenime.

 Direkt. pav. ugdymui A. Bajarūnienė

 2013-09-28            Tyrėjų naktis

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių,  kurios tikslas - didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Retai susimąstome, kad kasdieniame gyvenime mus supa tūkstančiai mokslo atradimų, dar rečiau pasitaiko progų paklausti pačių mokslininkų, kaip gimsta mokslinių atradimų idėjos, kurių rezultatais nejučia džiaugiamės kasdien.

Šių metų rugsėjo 27 dieną, vadovaujami fizikos mokytojos Virginijos Vaitkuvienės lankėmės KTU organizuotuose  „Tyrėjų nakties” renginiuose.

„Tyrėjų nakties” metu mokslininkai savo darbo erdvese, mokslo ir tyrimų laboratorijose, kvietė dalyvauti  stulbinančiuose eksperimentuose, parodose , akiratį praplečiančiose paskaitose ir audringose diskusijose.

Tokie išskirtiniai susitikimai su mokslininkais vietose, į kurias įprastai patekti sudėtinga ar net neįmanoma, parodo ką iš tikrųjų veikia mokslininkai už laboratorijų ribų ir kokiais mokslo atradimais naudojamės dažniausiai mūsų kasdieniame gyvenime.

Gabija Gruzdytė, Gabrielė Klimavičiūtė 9 klasė.

 

 • P1080137
 • P1080143
 • P1080144
 • P1080146
 • P1080148
 • P1080152
 • P1080154
 • P1080156
 • P1080158
 • P1080159
 
2012 - 2013 m.m.
2013-06-06      Žinių tiltas    Vandžiogala - Domeikava

2013 m. birželio 6 dieną Vandžiogalos vidurinėje mokykloje vyko rajoninė gamtos ir tiksliųjų mokslų diena „Žinių tiltas Vandžiogala – Domeikava“. Mokiniai susiskirstė komandomis, kurios turėjo susikurti savo pavadinimą, emblemą, šūkį, prisistatymą. Salėje susirinkę mokiniai atliko įvairias užduotis, demonstravo savo kūrybiškumą, išradingumą, žinias. Mokytojai demonstravo bandymus, kuriuos mokiniai turėjo paaiškinti. Diena prabėgo labai greitai. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, kuriuos pagamino matematikos mokytoja Gitana Sadauskienė. Renginį organizavo Vandžiogalos vidurinės mokyklos fizikos mokytoja metodininkė Virginija Vaitkuvienė, chemijos ir biologijos mokytoja metodininkė Zita Beinorienė, Matematikos vyresn. mokytoja Gitana Sadauskienė, matematikos vyresn mokytoja ir IT mokytoja metodininkė Jūratė Kondratavičienė, Domeikavos gimnazijos fizikos mokytoja Virginijus Karlonas.

 
2013-05-26     Laiškai poetui užveriant mokyklos duris

 Gegužės 26 dieną mūsų mokyklos abiturientės  Evelina Gabrilevičiūtė ir Virginija Franckevičiūtė dalyvavo Kačerginėje  vykusiame Respublikiniame jaunųjų literatų sąskrydyje. Vinco  Mykolaičio –Putino 120-ųjų gimimo metinių atminimui  literatės rašė laiškus ir pristatė komisijai prieš gerą mėnesį. Nudžiugino žinia, kad abiejų merginų kūrybiniai darbai buvo atrinkti skaityti šventėje. Sunku įsivaizduoti kūrybai perteikti gražesnę dieną, kaip saulėtasis sekmadienis, ir gražesnę vietą,. kaip tylus kampelis Kačerginės pušų pavėsyje. Įdomios ekskursijos, nauji pažįstami iš visos Lietuvos, nuoširdus priėmimas, prasiskleidęs pakalnutėmis, ir nuščiuvusi auditorija, klausanti Evelinos laiško Putinui bei Virginijos laiško Liudui Vasariui. Ne tik dovanos- suvenyrai, knygos, gėlės-, bet ir komisijos pirmininkės profesorės Danguolės Šakavičiūtės pagyrimai, įvertinimas ir žinia, kad šie darbai bus išspausdinti naujoje Jaunųjų literatų knygoje suteikė puikios nuotaikos.

Sveikiname Jus, Evelina ir Virginija. ,,Tegu kelias eina Jūsų pasitikti... Tegu vėjas pučia Jums palankus...“

Jūsų mokytoja Alma Pauželienė

2013-05-24     Konferencija „Mano svajonių mokykla“

Priešpaskutinį pavasario penktadienį- gegužės 24 dieną- Kauno r. Vandžiogalos vidurinėje mokykloje vyko pirmoji Kauno r. mokinių konferencija „Mano svajonių mokykla“. Konferencijos tikslas – pasidalinti kūrybine patirtimi, skatinančia savarankiškumą ir bendradarbiavimą. Konferencijos uždaviniai – stiprinti mokinių motyvaciją mokytis, atskleisti kūrybinius gebėjimus, skatinti informacinių technologijų naudojimą, skatinti mokinius viešai kalbėti ir diskutuoti.

Konferencija prasidėjo Kauno r. Vandžiogalos vidurinės mokyklos besikuriančio  vaikų teatro „Virsmas“  pasirodymu- pasakos „Ropė‘ inscenizacija(vadovė- Alma Pauželienė).  Pasidžiaugę nuotaikingu spektakliu, konferencijos dalyviai pradėjo darbą.

Mokiniai pristatė savo ir draugų svajonių mokyklas.  Tai buvo kruopščiai paruošti žodiniai pranešimai (skaidrių pristatymas), stendiniai pranešimai bei kiti kūrybiniai darbeliai – iš molio nulipdyta mokykla, piešiniai, koliažai. Pranešimus paruošti padėjo ir mokinius į konferenciją lydėjo jų logopedės, specialiosios pedagogės,  technologijų, dailės mokytojos bei socialinė pedagogė. Sveikinimo žodį tarė Kauno r. Vandžiogalos vidurinės mokyklos direktorius Algirdas Šiušas, kuris padrąsino vaikus nesigėdyti savo svajonių,  drąsiai svajoti bei kurti, nes kartais svajonės pildosi.

Atminimui apie pirmąją rajoninę konferenciją visi mokiniai ant didelio lapo piešė savo delniukus, ant kurių užsirašė savo vardus bei mokyklų pavadinimus. Kieme ant asfalto palvotomis kreidelėmis piešė savo svajonę, kurią paleido į dangų kartu su  muilo burbulais tikėdami, kad jų svajonės išsipildys.

Kiekvienas mokinys iš šios konferencijos išsivežė neišblėstančių įspūdžių bei įgijo naujos patirties, susirado naujų draugų ir patyrė jausmą, kaip gera svajoti ir tikėti, kad svajonės pildosi.

Kiekvienas konferencijos dalyvis gavo padėkos raštus, mažas dovanėles, kurias padovanojo Kauno r. Švietimo centras. Nuoširdžiai dėkojame Kauno r. Švietimo centro direktorei Laimutei Ruzgienei už materialinę paramą, už  pagalbą ir pritarimą, įgyvendinant mažas svajones.

 Egidija Briedienė, Kauno r. Vandžiogalos vidurinės mokyklos logopedė, spec. pedagogė,

Audronė Bajarūnienė , Kauno r. Vandžiogalos vidurinės mokyklos spec. pedagogė

 

2013-03-30              Savaitė be patyčių

2013-03-18-22 dienomis vyko savaitė be patyčių. Mokykla buvo užsiregistravusi internetiniame puslapyje – bepatyčių.lt. Visą savaitę vyko įvairiausi renginiai: mokiniai piešė savo delniukus, ant jų rašė gražius žodžius. Iš mokinių delniukų išauginome medį.  Antradienį vyko draugiškos tinklinio varžybos, ketvirtadienį -   kvadrato, o penktadienį - estafetės su mažiausiais. 1-4 klasių mokiniai piešė piešinius, kuriuose vaizdavo, kas yra draugystė. Iš šių piešinių klijavo draugystės knygą.

 

2013-03-23           „Mamutės seklyčioj“

Kovo 20 diena Vandžiogalos vidurinėje mokykloje buvo ypatinga. Tęsiant projektą „ Branginkime tarmę, motinų į lūpas mums įdėtą“ vyko renginys „ Mamutės seklyčioj“, kurią paruošė mokytojai O.Šiušienė ir R.Krikščiūnas. Jo pradžioje aukštaičių tarme suvaidintas nuotaikingas spektaklis „Aik tu peklon...“ (režisierė – mokyt. A.Pauželienė) visus užkrėtė puikia nuotaika, kuri vėliau neblėso. Šventėje dalyvavo muzikos ir dainų autorius A. Svidinskas. Jis papasakojo apie tarmių skirstymą, skaitė savo ir draugų eilėraščius dzūkų ir aukštaičių tarme, dainavo dainas pritariant gitarai ir kanklėmis.  Vandžiogalos kultūros centro folklorinis ansamblis „ Griežlė“, vadovaujamas etninės kultūros puoselėtojo Andriaus Morkūno, dainavo įvairių regionų dainas. Mokyklos mokiniai paruošė pasakojimus apie pagrindinius regionus, dainavo, pristatė žymius žmones, tautosakos pavyzdžius, margino dideliausius kiaušinius. Dzūkams atstovavo 11 ir 6 kl. mokiniai, kurie ėjo lalauti, suvalkiečiai (12 ir 8kl. mokiniai) paruošė video pristatymą ir vaidinimą apie Velykę. Aukštaičiai (9 ir 5 kl. mokiniai)  sudainavo puikią sutartinę, o žemaičiai (10 ir 7kl. mokiniai) pristatė savo regioną puikia žemaičių šnekta. Visus nustebino mokytojų, iš įvairių regionų gimtųjų vietų prisistatymas, jų pasakojimai, užduodamos mįslės tąja šnekta. Buvome sužavėti  regionų valgiais, ypač dzūkų sviestiniu avinėliu. Mokiniai, svečiai ir mokytojai skanavo grucę, švilpikus, žemaitišką kastinį su bulvėmis, perlinių kruopų košę, spurgas. Renginį vainikavo mokytojų ansamblis, sudainavęs dzūkišką atsisveikinimo dainą ir apdovanojimai. Skirstėmės puikios nuotaikos, supratę, kad tarmės gyvos yra ir liks mūsų širdyse.

Akimirkos iš šventės
2012-12-28             Kalėdinė eglutė

2012-12-21 Mokykloje vyko Kalėdinis renginys. Senuosius metus mokyklos mokiniai palydėjo puikiai papuoštoje salėje,  kūrybingais vaidinimais, gera nuotaika.

Akimirkos iš šventės

2012-12-04             Matematikos ir IT diena

 Lapkričio 29 dieną mokykloje vyko Matematikos ir Informacinių technologijų diena.  5-12 klasių mokiniai pristatė kūrybiškus, įdomius ir kruopštumo reikalaujančius darbus bei video pristatymus pasirinkta tema.  Penktokai piešė Matematikos šalį, Justina skaitė savo sukurtą rašinėlį apie skaičius, pristatė IT pamokų metu sukurtus koliažus.  6kl. mokiniai pristatė projektą „Matematika aplink mus“ ,  „Vasaros įspūdžiai“ bei „Audinių raštai“. Septintokai  pasirinko projektą „Matematika istorijoje“,  papasakojo piramidžių istoriją, atskleidė jų ilgį, aukštį. Ugnė pristatė darbų, pagamintų PU užsiėmimuose, parodą. Aštuntos klasės mokiniai projekte „Matematika fizikoje“ atskleidė savo klasės paslaptis: piešdami žmogeliuką jo spalvinimą pakeitė klasės mokinių ir auklėtojos skaičiukas, kurie reiškė  jų amžių, ūgių vidurkį, svorį  gramais. Devintokai  projekte „ Matematika muzikoje“ skaičiavo natas, sekė pasaką apie karalių Do. Dešimtokai projekte „Matematika geografijoje“ nustebino pateikę audio „Klausimėlį“ apie Lietuvos geografinę padėtį. Vienuoliktokai pradžiugino visus projektu  „Matematika literatūroje“.  Jie vaidino trumpas ištraukas iš pasakų, kurių pavadinimuose yra skaičiai. Šventę vainikavo dvyliktokų dovana mokyklai – iš popieriaus modulių pagaminta gulbe, kuriai pagaminti reikėjo apie 2 000 lapų A4 formato popieriaus.

 • DSCN4694
 • DSCN4703
 • DSCN4704
 • DSCN4706
 • DSCN4707
 • DSCN4715
 • DSCN4717
 • DSCN4718
 • DSCN4721
 • DSCN4722
 • DSCN4726
 • DSCN4727
 • DSCN4730
 • DSCN4733
 • DSCN4736
 • DSCN4740
 • DSCN4741
 • DSCN4742
 • DSCN4746
 • DSCN4749
 • DSCN4753
2012-11-30                 Augu smalsus

Renginys, skirtas 1-4 klasių mokiniams. Šios dienos metu  mokiniai daug sužinojo apie vitaminus. Pranešimą skaitė 11 klasės mokinė Greta Derbutaitė. Burtų keliu mokiniai išsirinko vitaminą, kurį turėjo ne tik nuspalvinti, bet ir nupiešti produktus, kuriuose jis yra aptinkamas. Surengta tų piešinių parodėlė. Vaikai rungėsi linksmosiose estafetėse. Išrinkta vikriausia ir tvarkingiausia komanda.

2012-11-27 - 29           Verslumo dienos

2012-11-27 diena buvo skirta mūsų jauniausiems, 1-4 klasių mokiniams. 12 klasės mokiniai Lukas Brusokas ir Rapolas Sadauskas vaikams papasakojo, kas tai yra verslas, kas svarbiausia versle, nuo ko jį pradėti. Po to mokiniai bandė įsivaizduoti ir pavaizduoti savo verslą piešimo lapuose.

2012-11-28 diena buvo skirta 5-7 klasių mokiniams. Mokiniai turėjo paruošę savo verslo vizijas, reklamas ir gaminius. Populiariausia veikla būsimų verslininkų akimis – kepyklėlės. Mokiniai prekiavo pačių iškeptomis skaniomis ir kvapniomis bandelėmis. Produkciją įvertino ne tik klasės draugai, bet ir kiti mokiniai. Kadangi bandelių neliko – tikėtina, kad toks verlas bus sėkmingas.

2012-11-29 diena buvo skirta 8-12 klasių mokiniams. Vyresnieji pristatė savo verslo planus, ėmė interviu iš pažįstamų verslininkų, domėjosi, kokio verslo labiausiai reikia mūsų miesteliui. Darbų pristatymai puikiai derėjo su Matematikos ir IT dienos renginiu.

2012-11-28         Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs
1-4 klasių stipriausieji dalyvavo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafetėse, kurias organizavo Kauno r. sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Tai sveikos gyvensenos skatinimo programa. Šiose varžybose užėmėme 8 vietą iš 14.
 2012-11-27        Sportiškiausio moksleivio konkursas
Lapkričio 22 dieną mokykloje vyko tradicinis sportiškiausio moksleivio konkursas. Mokiniai varžėsi įvairiose rungtyse, rodė savo sportinius sugebėjimus bei ryžtą siekti kuo geresnių rezultatų.

5 - 7 klasių grupėje III vietą užėmė Monika Brazauskaitė ir Edgaras Jusevičius, 7 klasė, II vietą - Agnė Sasnauskaitė ir Mantas Kondratavičius, 7 klasė, I vietą - Ugnė Stogytė ir Tauras Molotkovas, 7 klasė.

8 - 12 klasių grupėje III vietą užėmė Paulina Želvytė, 10 klasė ir Mindaugas Jakas, 11 klasė, II vietą -  Greta Derbutaitė, 11 klasė ir Egidijus Ribakovas, 11 klasė, I vietą - Viktorija Navickaitė, 10 klasė ir Modestas Jucius, 11 klasė. Varžyboms mokinius ruošė Mokytojai Rūta Kunigiškienė ir Leonas Balvočius.

Sveikiname nugalėtojus.

 • DSCN4661
 • DSCN4663
 • DSCN4664
 • DSCN4665
 • DSCN4666
 • DSCN4667
 • DSCN4668
 • DSCN4669
 • DSCN4670
 • DSCN4671
 • DSCN4672
 • DSCN4674
 • DSCN4675
 • DSCN4678
2012-11-23         1 - 4 klasių sporto diena

Mokiniai įvairiose estafetėse varžėsi tarpusavyje, kartu ir treniravosi varžyboms „Drąsūs, stiprūs vikrūs“. Buvo penkios estafetės: lindimas pro lankus, paridenk, pagauk, atmušk, pernešk kamuoliuką, apibėk lazdas bei greičio rungtis.

Su mokiniais buvo kalbama apie sveikatą, sporto svarbą žmogui. Vaikai piešė piešinius, kuriuose vaizdavo save sportuojančius.

2012-10-09       Projektas „Padėk, jei gali“

1-4 klasių mokiniai dalyvavo projektinėje dienoje „Padėk jei gali“, skirtoje paminėti pasaulinę pagyvenusių žmonių dieną. Mokiai piešė piešinius, gamino atvirutes, rašė laiškus savo seneliams. Vyresnieji aplankė Muniškių pagyvenusių žmonių socialinį cenrtą. Mokiniai, norėdami praskaidrinti seneliams dieną, dainavo daineles, šoko, deklamavo eilėraštukus bei įteikė savo nupieštus piešinius. Už gražų koncertą seneliai mokiniams įteikė padėkos dovanėlę.

 
2011-2012 m.m.
 
2012-05-04               Rajoninė IT konferencija
 2012-05-04 Vandžiogalos vidurinėje mokykloje vyko tradicinė rajoninė Informacinių technologijų konferencija „Mes informacinėje visuomenėje - 2012“.

Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš 9 rajono mokyklų. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė Vandžiogalos vidurinės mokyklos direktorius Algirdas Šiušas. Taip pat konferencijoje dalyvavo Kauno rajono švietimo centro metodininkė Regina Žurnienė.

Šių metų konferencija susidėjo iš trijų dalių:

Konkursinėje dalyje dalyvavo 5 – 8 klasių mokinių su programa PowerPoint sukurti filmukai. Juos vertino mokyklų, nedalyvaujančių konkurse, mokytojai.

 • Logotipo konkursas.

Logotipus vertino visi konferencijos dalyviai.

 • Rajono mokyklų mokinių sukurtų darbų pristatymai

 Vertinimo rezultatus apibendrino Lapių pagrindinės mokyklos IT mokytoja metodininkė Rūta Juknevičienė, Domeikavos  gimnazijos IT mokytoja metodininkė Laima Bondzinskaitė, Rajono IT mokytojų metodinės grupės pirmininkė,  Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos IT mokytoja metodininkė Neringa Stasiūnienė.

 Filmukų konkurso nugalėtojai:

I vieta. Tomas Bulotas „Eismas“.

8b klasė, Raudondvario gimnazija

II vieta. Erika Skliarenko „Sniego suknelės".

7 klasė, Karmėlavos Balio Buračo gimnazija.

III vieta. Gabrielė Gudaitytė „Delfinai“.

6 klasė, Vandžiogalos vidurinė mokykla.

 Logotipo konkurso nugalėtojai:

I vieta. Skirmantas Norkus, 11 klasė, Vandžiogalos vidurinė mokykla.

II vieta. Ugnė Valaitytė, 7 klasė, Mastaičių pagrindinė mokykla

III vieta. Deimantė Valentėlytė, 7 klasė, Mastaičių pagrindinė mokykla

 Visi konferencijos-konkurso dalyviai ir nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir organizatorių dovanėlėmis, kurias pagamino Vandžiogalos vidurinės mokyklos matematikos mokytoja Gitana Sadauskienė ir jos mokiniai.

 Vandžiogalos vidurinės mokyklos IT mokytoja metodininkė Jūratė Kondratavičienė

 Akimirkos iš šventės

 

2012-05-02               Krepšinio diena mano mokykloje

Šiltą gegužės 2 dieną vyko projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“. Mokiniai džiaugėsi atvykusiais svečiais: Kauno rajono savivaldybės meru Valerijumi Makūnu  ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popoviene, ilgamečiu Lietuvos rinktinės masažuotoju Juozuku Petkevičiumi, Kauno rajono moterų krepšinio komandos „Sirenos“ žaidėja Rasa Žemantauskaite ir komandos direktoriumi Edgaru Stankevičiumi, LKF atstovu Dariumi Pancekausku, Vidu Ginevičiumi, ilgamečiu Kauno „Žalgirio“ žaidėju, ir kepšininku Egidiju Dimša. Mokinius sveikinęs meras V. Makūnas sakė: „Vandžiogalos vaikams nereikia aiškinti, kas yra krepšinis – jie ir taip noriai sportuoja, treniruojasi krepšinio aikštelėje. Tačiau ši diena ypatinga, suteikianti galimybę prisiliesti prie krepšinio legendų, susipažinti su profesionaliais sportininkais. Neabejoju, kad šiandienos įspūdžiai dar ilgai lydės jus, vaikai“.

Diena buvo nepaprasta. Jai buvo ruoštasi iš anksto: mokiniai piešė plakatus, ruošė svečių pasveikinimo kompoziciją, kūrė koliažus. Krepšinio dieną vyko netradicinės pamokos: pilietiškumo, istorijos, biologijos, kurias vedė svečiai. Įspūdingiausias momentas buvo sporto salėje, kai taikliausi mokiniai išbandė jėgas varžydamiesi su krepšininkais. 9 klasės mokinė Paulina Želvytė iššūkį metė Rasai Žemantauskaitei, baudas mėtė   Egidijus Dimša ir  7 klasės mokinys  Modestas Kasperavičius, tritaškių taiklumo rungtyje varžėsi Vidas Ginevičius prieš 11 klasės mokinį Luką Brusoką. Pralaimėję neliūdėjo, nes kiekvienas gavo po krepšinio kamuolį su autografais.

O dar vėliau pabiro dovanos: bilietai į krepšinio čempionatą, juostos su Kauno rajono atributika, įvairūs suvenyrai. 1-4 klasių estafečių nugalėtojais tapo kapitono Luko komanda. Geriausiu gimtojo krašto žinovu tapo A. Davydovas 11 kl., krepšinio istoriją geriausiai žinojo A. Bulanovas 8 kl., biologijos žinovu tapo M.Valiukonis 9 kl., o krepšinio taisyklių konkursą laimėjo M. Kasparavičius 7 kl.

Vyko ir gražiausio plakato rinkimai. Nugalėtojomis tapo G. Pankauskaitė 9 kl., 11 kl. mokinės P.Pšenaškaitė, E.Gabrilevičiūtė, R. Norkutė, 9 kl. mokinės I. Merkelytė, A.Pūraitė,

G. Adomavičiūtė ir S. Kondratavičiūtė 10 kl. Originaliausias plakatas – G. Derbutaitės 10 kl. Koliažų autoriai – penktokai A. Laurynaitytė, E. Montvydas, M. Zeliovaitė.

Svečiai ir susirinkusieji džiaugėsi  tautinių šokių kolektyvo „Verpetukas“ šokiais ir gera nuotaika, lydėjusia visą šią išskirtinę dieną.

 

Akimirkos iš šventės

2011-10-27               Sportiškiausio moksleivio konkursas 

Š.m. spalio 27 dieną mokyklos mokiniai rinkosi į Sportiškiausio moksleivio konkursą. Mokiniai rungėsi dviejose amžiaus grupėse, atliko įvairias užduotis, Po atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai:

5 - 7 klasių grupė

mergaitės: I vieta - Monika Brazauskaitė, 6 kl., II vieta - Agnė Sasnauskaitė, 6 kl., III vieta - Ugnė Stogytė, 6 kl.

berniukai: I vieta - Tauras Molotkovas, 6 kl., II vieta - Modestas Kasperavičius, 7 kl., III vieta - Mantas Kondratavičius, 6 kl.

8 - 11 klasių grupė

 

mergaitės: I vieta - Ieva Kadytė, 10 kl., II vieta - Viktorija Vitkauskaitė, 10 kl., III vieta - Greta Derbutaitė, 10 kl.

berniukai: I vieta - Rapolas Sadauskas, 11 kl., II vieta -Modestas Jucius, 10 kl., III vieta - Deividas Marazas, 11 kl.

 

 Akimirkos iš šventės

2011-03-29           Kelionė į Kauno termofikacijos elektrinę

Š.m. kovo 28 dieną 16 mūsų mokyklos 3-5 klasių mokinių kartu su mokyklos logopede E. Briediene, spec. pedagoge A. Bajarūniene ir soc. pedagoge E. Argerovskaja buvo išvykę į mokomąją- pažintinę ekskursiją į Kauno termofikacijos elektrinę. Vaikai turėjo progą apžiūrėti garo turbinas, vamzdynus, susipažino su elektrinės darbo specifika. Sužinojo, kaip ir kiek šilumos KTE tiekia Kauno miestui ir Kauno regionui. Vaikai susidomėję klausėsi elektrinės darbuotojo pasakojimo apie elektrinės kaminų aukštį, kurie kartais tampa kliūtimi netgi besileidžaintiems lėktuvams.

Pakeliui apsilankėme prekybos ir laisvalaikio centre "Mega", kur apžiūrėjome didžiausią šalyje akvariumą.

 

2011-03-14     Savaitė be patyčių

Kovo 07-10 dienomis mokykloje vyko  savaitė be patyčių. Šiomis dienomis buvo skatinamas mokinių tarpusavio  bendravimas, sutarimas, vieningumas ne per vedamas valandėles, o rengiantis vienoda spalva. Kiekvieną savaitės dieną mokiniai rengėsi skirtingai: pirmadienį – baltai, antradienį – margai, trečiadienį – mėlynai, ketvirtadienį – arba raudonai, arba geltonai, arba žalaiai. Ketvirtadienį taip pat paminėjome Kovo 11-ąją. Mokiniai ne tik turėjo vienoda spalva rengtis, bet daryti ir gerus darbus – sveikinti, sakyti ačiū, sakyti komplimentą bei būti draugiškais ir dalinti šypsenas.

 Socialinė pedagogė Erika Argerovskaja

 • DSCN0461
 • DSCN0465
 • DSCN0478
 • DSCN0481
 • DSCN0487
 • DSCN0491
 • DSCN0633
 • DSCN0648
 • DSCN0657
 • DSCN0660
 • DSCN0751
 • DSCN0753
2011-03-08     Etnokultūros šventė „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

Kovo 8 dieną 5- 12 klasių mokiniai skubėjo į mokyklą nešini Užgavėnių kaukėmis. Vestibiulyje kabantis didžiulis, išraiškingas skelbimas kvietė  į kupiną linksmybių renginį. Varžytuvės tarp Lašininio ir Kanapinio vyko visą dieną. Jas išmintingai skatino, o kai reikėjo ,,prigesino“ Morė. Šventės vedėjai – Skaistė Mickūnaitė, Deividas Kazakevičius, Tomas Jonikas – linksmino ir stebino visus dalyvius. Žiemos išvarymo varžytuvėms mokiniai rengėsi ir namuose, ir ,,Kūrybinėse dirbtuvėse“, vykstančiose per pamokas.

,,Originaliausio eilėraščio“  konkurse nugalėjo aštuntokai ir dvyliktokai. ,,Pavasaris ateina“, – skelbė aštuntokai:

Čiulbu ulbu - sudeginsim mes Morę,

Čiru viru - įleisim šilumos,

Čiki riki - ištirps jau sniegas,

Čir vir vir - saulutė švies.

Dvyliktokai savo džiaugsmingame eilėraštyje sugebėjo pavartoti net 12 paukščių pamėgdžiojimų.

,,Gudriausios klasės“  konkurse kryžiažodį tiksliausiai pavyko išspręsti septintokams, o 10a klasės mokinių sukurta mitologinė sakmė apie tai, kaip Kanapiniui pavyko pergudrauti net patį velnią, buvo pati įdomiausia: nuo šiol žinosime, kodėl velnias vaikšto raguotas ir iš pykčio paraudonavęs.

,,Gražiausios Užgavėnių kaukės“ konkurse komisija atrinko 15 kaukių. Įspūdingiausias kaukes sukūrė šie mokiniai:

Kondratavičius Mantas (5 kl.)

Merkelytė Inga (8 kl.)

Derbutaitė Greta (9 kl.)

Norkus Skirmantas (10b kl.)

Gabrilevičiūtė Evelina ( 10a kl.)

Stasionytė Eglė (12 kl.)

,,Autentiškiausių tautinių drabužių“ piešinio konkurse ypač nustebino 9 klasės labai originalus ir estetiškas aukštaičių tautinio rūbo piešinys: įdomi technika mozaikos principu, naudojo popieriaus plastiką,. Žemaičių rūbą piešė septintokai. Piešinys išsiskyrė gerai parinktu koloritu tapyboje, estetišku pateikimu. Vėliau klasės pristatė etnokultūrinius numerius: šoko, dainavo, pasakojo, vaidino...

Kanapinio ir Lašininio dvikova Morės paliepimu persikėlė į lauką. Prie mokyklos vyko linksmos žiemos išvarymo varžytuvės. Įspūdingos išvaizdos,  išsipuošusios Didžiosios Morės akivaizdoje klasės varžėsi virvės traukimo, imituotos ieties mėtymo į krepšį, bėgimo lankuose, dvikovos su maišais rungtyse. Nugalėtojai buvo apdovanoti didžiuliais, primenančiais blynus, mediniais Medaliais. Valgyklos darbuotojos įteikė visoms klasėms po siurprizą – gardžiausių blynų lėkštę.

Na, o šventės pabaigoje, kaip ir priklauso, buvo sudeginta Morė. Linksmai atsispindėjo mokyklos languose laužo atšvaitai. Degė linksmos liepsnelės ir mokinių, ir mokytojų akyse...

  Akimirkos iš šventės

2010-12-03         Kraštietės kūryba mokykloje

Gruodžio 3 d. įvyko renginys, skirtas mūsų krašto kūrėjai Onai Jankauskienei. Bibliotekos vedėjas Romas Krikščiūnas pristatė autorės  gyvenimą ir kūrybą. Apgailestavo, kad viešnia negali dalyvauti renginyje dėl ligos.

Mokyklos vaikų teatras ,,Labas“ (vadovė A. Pauželienė) parodė spektaklį pagal Onos Jankauskienės eiliuotą pasaką vaikams ,,Gelmių burtai“. Mažieji aktoriai personažų lūpomis kalbėjo apie tai, kad materialinių vertybių siekimas bet kokia kaina atneša tik nesusipratimus, nesėkmes, suardo pasitikėjimą. Spektakliuko vaizdai skatina atkreipti dėmesį į dvasines vertybes: gražius santykius šeimoje, pagarbą sau ir kitam, tarpusavio draugiškumą.

Pagrindinius vaidmenis sukūrė - Ugnė (auksinė žuvelė), Danielė (boba), Gabija (dukra), Martynas (senis). Jūros gyventojai – Gabrielė, Monika, Lukas P., Lukas U. Renginio dalyviai turėjo progą atverti savo kūrybines galias, parodyti, kad kūrybos pradas yra kiekviename ir gali reikštis pačiais įvairiausiais būdais. Vienas iš jų – Teatro menas.

Tikimės, kad mokytoja ir kūrėja Ona Jankauskienė dar atvyks į mūsų mokyklą ir mažieji aktoriai turės galimybę suvaidinti pasaką pačiai autorei.

 Mokytoja A.Pauželienė

 

 • IMGP1958
 • IMGP1960
 • IMGP1962
 • IMGP1967
 • IMGP1968
 • IMGP1971
 • IMGP1972
 • IMGP1974
 • IMGP1976
 • IMGP1980
 • IMGP1988

 

2010-11-21      „Blusų turgus“

Lapkričio 19 d. po trijų pamokų mokiniai skubėjo į mokyklos aktų salę , į „Blusų turgų “. Skambant nuotaikingai muzikai mokiniai prekiavo savo padarytais žaislais, sendaikčiais.
Geriausi prekybininkai - 8-9 klasių mokiniai. Aktyviausi pirkėjai buvo pradinių klasių mokiniai. 
Mokiniai suprato, kad mus supančius daiktus reikia ne tik pagaminti, juos saugoti, taupyti, bet ir sugebėti jiems surasti naują šeimininką.

Mokinių tarybos narė Greta Derbutaitė, 9 klasė

 2010-11-16    Akcija „Atverk duris“
 Dalyvaudami tarptautinės verslumo savaitės renginiuose 9 klasės mokiniai lapkričio 15 dieną lankėsi UAB „Quercus Juventatis“ įmonėje, esančioje Kazimieravos k., Vandžiogalos seniūnijoje, Kauno rajone. Tai Skandinavijos įmonė užsiimanti kietmedžio grindlenčių bei karkasinių namų gamyba. 
Įmonės darbuotojas Romaldas Kondratavičius (buvęs mūsų mokyklos mokinys) mokiniams parodė ir papasakojo apie produkcijos asortimentą, gaunamas žaliavas, gaminių paklausą bei pardavimą. 
Ekskursijos po įmonę metu mokiniai stebėjo technologines operacijas, susipažino su šiuolaikinėmis medienos apdirbimo staklėmis, domėjosi darbo sąlygomis bei galimybėmis įsidarbinti.
Mokiniai parsivežė gaminių asortimento pavyzdžių ir tikisi juos pritaikyti technologijų pamokų metu.

Technologijų mokytojas Romas Krikščiūnas
 2010-10-05        Mokyklos muziejaus atidarymas
 
Šiemet gražiai sutapo Mokytojo diena ir naujo mokyklos muziejaus atidarymo šventės. Menine programa jaunieji teatro aktoriai, vadovaujami mokytojos A.Pauželienės,  kalbėjo apie pastoviąsias vertybes, kurios ateina iki mūsų per senovinius daiktus, drabužius, nuotraukas, kūrybą.

Mokytojus ir mokinius sveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Jankauskienė, pažymėjusi, kad Vandžiogalos mokyklos istorija yra garbinga, siekianti net 233 m. Viešnia perdavė Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus Vedėjos I. Marcinkevičienės nuoširdžiausius linkėjimus ir  dovaną mokyklai -  televizorių. Seniūnas M. Norvaiša įteikė Svečių knygą, su pirmuoju įrašu ir palinkėjimais. Buvusi ilgametė mokytoja A. Liubertienė, pasidžiaugė, kad jai teko laimė gimti, baigti vietinę mokyklą ir daug metų dirbti pradinių klasių mokytoja Vandžiogaloje. Sveikindama savo buvusius kolegas su profesine švente linkėjo būti mylintiems, atlaidiems ir ... griežtiems.

„Turėti mokyklos muziejų – kiekvienos mokyklos garbės reikalas. Juk čia saugomi svarbiausi mokyklos gyvenimo įvykių fragmentai. Tai mokyklos istorija, jos gyvavimo ir gyvenimo kelias, kuriuo einame ir kurį tiesiame į ateitį kartu, bendraudami ir bendradarbiaudami,“- kalbėjo direktorius A.Šiušas. Jis padėkojo muziejaus įkūrėjai, pavaduotojai ugdymui A. Bajarūnienei, dailės mokytojai O. Šiušienei. Pavaduotoja pasidžiaugė, kad pagaliau išsipildė svajonė turėti mokyklos muziejų ir įteikė direktoriui simbolinį natūralaus lino siūlų kamuolį, vedantį muziejaus durų link.

Jaukioje šviesioje patalpoje apsigyveno senieji daiktai: mokyklinis suolas, žibalinė lempa, verpimo ratelis. Stenduose-  nuotraukos, dokumentai, atspindintys mokyklos istoriją, seni, pageltę laikraščiai, aprašai, metraščiai... Segtuvuose sukaupta daug medžiagos apie  buvusius vadovus, mokytojus,  mokinius.

Šiandien galime su džiaugsmu ir pasididžiavimu tarti: Vandžiogalos mokykla turi tai, ko dar niekada neturėjo – savo muziejų.  Turime pastogę, kurioje su pagarba surinktas, su meile sudėtas visas mokyklos gyvenimas.

 Rima Krikščiūnienė, Vandžiogalos vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

 • P1060245
 • P1060265
 • P1060266
 • P1060273
 • P1060276
 • P1060278
 • P1060280
 • P1060286
 • P1060295
 • P1060298

2010-09-27           Europos kalbų diena

Minint šią dieną per anglų kalbos pamokas vyresniųjų klasių mokiniai skaitė pranešimus apie užsienio kalbų svarbą gyvenime, diskutavo, kodėl išsilavinusiam žmogui reikia mokėti kelias užsienio kalbas. Žemesnių klasių mokiniai rašė rašinėlį „Kalbos atveria duris į pasaulį“, piešė įvairių šalių atributiką, ją aiškino. Mokiniai aiškinosi būdus, kaip galima išmokti kitų tautų kalbas.Prancūzų kalbos pamokų metu mokiniai vertė tekstus, susijusius su Europos kalbomis, jų svarba. Per rusų kalbos pamokas mokiniai sužinojo nuo kada ir kaip švenčiama Europos kalbų diena. Jie kalbėjo apie įžymias valstybių vietas, jų geografinę padėtį, klimatą. Mokiniai prisiminė įžymius europiečius, jų darbus. Ypač mokiniai susidomėjo kalbų aplanku.
Europos kalbų diena mūsų mokykloje minima kiekvienais metais

  2010-09-22     Susitikimas su policijos pareigūnais
 
 Mokykloje vyko paskaita 10-12 klasių mokiniams. Jos metu mokiniai buvo supažindinti  su administracinės teisės kai kuriais punktais. Taip pat vaikai buvo supažindinti su nauju Tarybos sprendimų dėl psichoaktyvių medžiagų nešimosi į mokyklą.

Taip pat vyko akcija „Nenuodyk manes“. Akcijos metu vaikams buvo dalinamos skrajutės su informacija vyresniems asmenims nepirkti nepilnamečiams alkoholio ir tabako gaminių.

2010-09-01            Rugsėjo 1 šventė

Rugsėjo 1 dieną į mokslo metų pradžios šventę susirinko mokiniai, jų tėveliai, bendruomenės nariai. Mūsų šventėje dalyvavo Kauno r. Kultūros ir švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jankauskienė, kuri įteikė pirmokėliams Pirmoko pasus. Šventės dalyvius pasveikino Vandžiogalos seniūnas Marius Norvaiša, parapijos klebonas Oskaras Volskis, Kultūros centro direktorė Ramutė Aleksandravičienė. Nuotaikingą renginį paįvairino akordionistas Darius Kustinskij bei buvusi mokinė dainininkė Dagna. Gerų mokslo metų visiems linkėjo mokyklos direktorius Algirdas Šiušas.

  Akimirkos iš šventės


2010-04-21            Kalbos šventė „Aš ir knyga“

Šventėje dalyvavo 5 - 11 klasių mokiniai. Jie apie knygą, kalbą rašė rašinėlius, kūrė savo pasakojimus, atsakinėjo į viktorinos klausimus, sprendė kryžiažodžius. Vyko dailaus rašto konkursas, mokiniai iliustravo labiausiai patikusias perskaitytas knygas. Džiaugėmės tais, kurie labai daug skaito, jų kiekvienoje klasėje yra ne vienas. Šventės metu mokiniai sužinojo įdomių faktų apie popieriaus, papiruso, rašymui skirtų medinių lentelių atsiradimą, knygų spausdinimą.

Visus sujaudino ir nudžiugino svečių iš Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vaikų ugdymo centro koncertas, kuriame gėrėjomės atliekamomis imitacinėmis dainomis ir šokiais.

Akimirkos iš  šventės

2010-03-04            Amatų diena

Ketvirtadienį (kovo 4d.) subėgo suklegėjo mokiniai į Amatų šventę. Ji prasidėjo puikiu koncertu: merginų ir „Verpetuko“ šokiais, septintokės Eglutės dainomis, devintoko akordeonisto Dariaus muzika,  6 klasės mokinių atlikta kompozicija
 „Rugio grūdą pasversiu ant delno“ (vadovė T.Beržinskienė).
Paskui mokiniai pristatė savo pasirinktus amatus: (siuvėjų ir puodžių, metalistų ir mezgėjų, medžio dirbinių).
Juos apipindami dainomis, vaidinimais, šokiais.
Kapitonų kova – „Kas vikresnis“ išaiškino pirmąjį nugalėtoją, paskui sekė monetų kalimas. Visa sporto salė aidėjo nuo plaktukų taukšėjimo. Dar po kurio laiko visi čiupo molio gabalus ir ėmė kurti ypatingus batus- molinukus. Kai organizatoriai „pasodino“ grybus, visi suprato, kad laukia sunkus darbas: užrištomis akimis mediniais pjautuvais turėjo juos rasti ir nupjauti. „Laimės šulinys“ viliojo įvairenybėmis: mokiniai galėjo ištraukti medaus ąsotėlį, žaislą, medinį šaukštą...
Vėliau visi mokiniai per salės ilgį popieriuje piešė bendrą piešinį. 
Linksma komisija įvertino žinias, gebėjimus ir apdovanojo medaus stiklainiu ir sūriu nugalėtojus: 7  ir 11 klasės mokinius.
Kai suskambo skambutis, visi mokiniai išvirto į lauką, kur jų laukė dar keletas išbandymų. Net keturiese sulipę ant specialių slidžių mokinukai stengėsi kuo greičiau pasiekti tikslą. Vėliau teko pasigalynėti traukiant virvę. Nugalėtojai buvo apdovanoti riestainių pynėmis.
Šventė buvo puiki, nes ją nuoširdžiai ruošė ir mokiniams padovanojo dailės ir technologijų mokytojai Vlada Žukauskienė ir Romas Krikščiūnas.

Akimirkos iš  šventės